У Франківську успішно провели операцію Бенталла — найскладнішу у кардіохірургії (ФОТО)

Автор: Застава Максим

23 Тра, 2024 18:39

Поділитись публікацією
У Франківську успішно провели операцію Бенталла — найскладнішу у кардіохірургії (ФОТО)

У Центральній міській клінічній лікарні провели операцію Бенталла, яка у світі рахується однією з найскладніших у кардіохірургії. 56-річний пацієнт вже вдома.

Читайте також: У Франківську надскладною операцією врятували чоловіка з розшаруванням аневризми аорти (ФОТО)

Про це пише “Галка” з посиланням на ЦМКЛ.

У пацієнта, діляться хірурги, була виражена задишка при фізичних навантаженнях. При обстеженні у чоловіка виявили складну аортальну ваду, стеноз і серцеву недостатність. Також значно був розширений висхідний відділ аорти, що загрожувало її розриву аорти й, як наслідок, раптової смерті.

“Раніше проводили операцію Бенталла зі спеціалістами з інших клінік. Зокрема, своїм досвідом і техніками з нами ділився польський професор Міхал Зембала. Зараз вперше це оперативне втручання провели самостійно. Пацієнт уже виписаний додому”, – каже кардіохірург Тарас Гудзенко.

Також медики розповіли про ще одну нещодавно проведену складну операцію — на працюючому серці. Втручання провели пацієнту із Закарпатської області, який напередодні переніс два інфаркти.

“Звернувся до нас, щоб здійснити мініінвазивне оперативне втручання без розсічення грудної клітки. Раніше такі операції ми проводили лише в умовах штучного кровообігу на зупиненому серці. Однак, операція на працюючому серці є кращою, оскільки сприяє швидшому відновленню пацієнта і має менше ризиків неврологічних ускладнень, пов’язаних зі штучним кровообігом”, – каже Гудзенко.

Пацієнта виписали на п’яту добу після операції.