Одна кістка зламалася, інша – “вискочила” зі суглоба: у Франківську успішно прооперували 13-річного хлопця (ФОТО)

Автор: Віта Гринечко

01 Тра, 2025 15:45

Поділитись публікацією
Одна кістка зламалася, інша – “вискочила” зі суглоба: у Франківську успішно прооперували 13-річного хлопця (ФОТО)

В Івано-Франківську 13-річному хлопчику успішно провели складну операцію на передпліччі після давньої травми, яка спричинила серйозне ускладнення — ушкодження Монтеджі.

Про це пише “Галка” з посиланням на обласну дитячу лікарню.

До травматологічного відділення обласної дитячої лікарні звернулась мати з 13-річним хлопчиком. У нього була сильна деформація лівого передпліччя та суттєве обмеження пронаційно-супінаційних рухів (ред. труднощі з обертанням руки).

Травма трапилася у 6 років — перелом ліктьової кістки, після якого зробили операцію. Але тоді не помітили вивих головки променевої кістки, що згодом призвело до ускладнення — ушкодження Монтеджі.

Під час обстеження виявили псевдоартроз (ред. неправильне зрощення) ліктьової кістки зі значним її вкороченням і деформацією, вивих головки променевої кістки зі зміщенням до 4 см, згинальну контрактуру ліктьового суглоба та виражену контрактуру передпліччя в пронаційно-супінаційному напрямку (ред. обмеження обертальних рухів передпліччя). Зазначені патологічні зміни суттєво обмежували рухову активність дитини та негативно впливали на якість її життя.

Ординатор Кулініч Л.І. та доцент Дубас В.І. провели складну операцію, що включала усунення псевдоартрозу ліктьової кістки (ред. відновлення ліктьової кістки), репозицію головки променевої кістки та заміщення кісткового дефекту довжиною 8 см. Операцію проведено під комбінованим знеболенням (провідниковим та загальним), яке забезпечили лікарі-анестезіологи Іваник І.Я. та Семкович Я.В.

Після операції вдалося відновити анатомічну форму передпліччя та зберегти повний обсяг рухів у пальцях кисті. Зараз хлопчик під лікарським наглядом.

“Цей клінічний випадок є прикладом злагодженої роботи мультидисциплінарної команди та підтверджує важливість своєчасної діагностики при складних посттравматичних станах у дітей”, – зазначається у дописі.