У Франківську утеплили ліцей. Не витратили “жодної бюджетної копійки” (ФОТО)

Автор: Застава Максим

12 Лют, 2020 08:14

У Франківську утеплили ліцей. Не витратили “жодної бюджетної копійки” (ФОТО)

В Івано-Франківському ліцеї ім. В. Чорновола вперше в місті реалізували проєкт «ЕСКО».

Читайте також: На рекламу Марцінківа і його команди у ЗМІ з міського бюджету витратили 36 мільйонів гривень

Суть енергосервісу «ЕСКО» полягає в тому, що приватний інвестор виконує термомодернізацію, профінансувавши її з власних коштів, і може отримувати прибуток коштом досягнутої економії на комунальних платежах, йдеться на сайті мера Руслана Марцінківа.

Іншими словами, школа, дитячий садок чи навіть ОСББ не витрачає коштів на проведення робіт з теплової модернізації. Втім, після проведення всіх робіт, продовжує сплачувати «зекономлену» частину комунальних платежів – але вже не ЖЕКу, а ЕСКО-компанії, тобто підприємцю, з яким укладено договір.

“В нашому ліцеї встановлена автоматична система, яка регулює подачу теплової енергії та допомагає рівномірно розподіляти тепло аудиторіями. Вже відчуваються зміни й дітям значно тепліше у всіх приміщеннях”, – каже директор ліцею Василь Підручний.

Цей навчальний заклад давно потребував оновлення у сфері енергоефективності, саме тому його було обрано для програми серед інших.

«Жодної бюджетної копійки на цей проєкт місто не витратило. Це значна економія бюджетних коштів, а також цей проєкт дозволяє і ліцею, і інвестору отримувати прибуток від «зекономленої» енергії», – коментує Микола Вітенко.

Завдяки інвестиціям в енергосервіс зростатиме рівень енергоефективності бюджетних установ та поліпшуватиметься мікроклімат в школах, дитсадках, лікарнях та інших закладах – навіть в умовах дефіциту бюджетних коштів.

«Це перший пілотний проєкт в нашому місті за програмою енергоефективності ЕКСО. Хотіли подивитись як це працює в житті, а саме практичний бік та всі юридичні аспекти. Це впровадження потрібне коли не вистачає коштів на повну модернізацію приміщень, тому ЕСКО – це реальна альтернатива», – підбиває підсумки міський голова Руслан Марцінків.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...