У Франківську в “собачій будці” показали культову виставу театру ДАХ (ФОТО)

Автор: Борис Марія

09 Чер, 2016 21:21

Поділитись публікацією
У Франківську в “собачій будці” показали культову виставу театру ДАХ (ФОТО)

Сьогодні, 9 червня, в рамках міжнародного міждисциплінарного фестивалю Porto Franko Gogol Fest у Івано-Франківську показали культову виставу театру ДАХ “Собача будка. Вид зверху. Вид знизу”.

Читайте також: "Питання в тому, наскільки франківці готові взяти на себе ношу використання місця сили, яку зародив фестиваль", - Влад Троїцький

Режисер Влад Троїцький розповів, що вистава народилася після правління Януковича, хотілося запитати людей, як вони почуваються, коли їх заживо хочуть поховати.
“Ми боїмося заглянути у безодню всередині нас. Щоденна праця допомагає долати в собі раба, який є кожному з нас”, – сказав він.
У виставі зображені уривки з різних творів, які змальовують події минулого та сьогодення. Вражаюче прозвучали хор-молитва-благання з трагедії “Цар Едіп” у перекладі Івана Франка. Вистава відбулась у дві дії. Під час першої актори показали, у якому лайні живе народ. Це відбувалося у клітці – “собачій буді”, де всі виконують принизливі накази. У другій дії в клітці опинилися глядачі, над ними в темноті актори розмірковували про правду і шукали Бога.
Глядачів у клітці зверху забивали дошками, казали співати. Тільки одна дівчина з Франківська заспівала рядок “Червоної рути”, інші мовчали. Троїцький згадав, що у Франції люди фізично не дали забити дошки, а одного разу глядачі так заспівали, ніби готувалися до цього заздалегідь.
“До свободи треба бути готовим завжди. Зараз питання в тому, скільки в тобі вистачить відваги, щоб стрибнути завтра “, – додав він.
“Багато того, що показали, співпадає з нашою реальністю. Але, як сказав хтось, мистецтво має бути прекрасним. Хоча і такий ракурс, ніби я сидів у туалеті, треба показувати”, – сказав художник Василь Данилюк щодо першої частини.
“Вистава сподобалася, я не очікувала такого. Я почувалася всередині такого дійства”, – поділилася враженнями Ольга Пендерецька, яка спостерігала за виставою з середини клітки.
Декотрі глядачі зробили критичні зауваження акторам та режисеру, щодо тону читання тексту на біблійну тему. Представники театру зауважили, що ключовою у виставі є тиша. Сьогодні зробили виняток, і дозволили дивитися на мистецьке дійство більшій кількості людей. А глядачів було більше сотні, декотрі стояли та сиділи на матрацах.
Актори та режисер театру отримали гучні заслужені оплески.
 Фото: Yura Palyvoda
Теги: