У Франківську в “собачій будці” показали культову виставу театру ДАХ (ФОТО)

Автор: Борис Марія

09 Jun, 2016 21:21

Поділитись публікацією
У Франківську в “собачій будці” показали культову виставу театру ДАХ (ФОТО)

Сьогодні, 9 червня, в рамках міжнародного міждисциплінарного фестивалю Porto Franko Gogol Fest у Івано-Франківську показали культову виставу театру ДАХ “Собача будка. Вид зверху. Вид знизу”.

Читайте також: Франківську ще не вистачає певної культури поведінки. Відомий режисер поділився враженнями від Порто Франко

Режисер Влад Троїцький розповів, що вистава народилася після правління Януковича, хотілося запитати людей, як вони почуваються, коли їх заживо хочуть поховати.
“Ми боїмося заглянути у безодню всередині нас. Щоденна праця допомагає долати в собі раба, який є кожному з нас”, – сказав він.
У виставі зображені уривки з різних творів, які змальовують події минулого та сьогодення. Вражаюче прозвучали хор-молитва-благання з трагедії “Цар Едіп” у перекладі Івана Франка. Вистава відбулась у дві дії. Під час першої актори показали, у якому лайні живе народ. Це відбувалося у клітці – “собачій буді”, де всі виконують принизливі накази. У другій дії в клітці опинилися глядачі, над ними в темноті актори розмірковували про правду і шукали Бога.
Глядачів у клітці зверху забивали дошками, казали співати. Тільки одна дівчина з Франківська заспівала рядок “Червоної рути”, інші мовчали. Троїцький згадав, що у Франції люди фізично не дали забити дошки, а одного разу глядачі так заспівали, ніби готувалися до цього заздалегідь.
“До свободи треба бути готовим завжди. Зараз питання в тому, скільки в тобі вистачить відваги, щоб стрибнути завтра “, – додав він.
“Багато того, що показали, співпадає з нашою реальністю. Але, як сказав хтось, мистецтво має бути прекрасним. Хоча і такий ракурс, ніби я сидів у туалеті, треба показувати”, – сказав художник Василь Данилюк щодо першої частини.
“Вистава сподобалася, я не очікувала такого. Я почувалася всередині такого дійства”, – поділилася враженнями Ольга Пендерецька, яка спостерігала за виставою з середини клітки.
Декотрі глядачі зробили критичні зауваження акторам та режисеру, щодо тону читання тексту на біблійну тему. Представники театру зауважили, що ключовою у виставі є тиша. Сьогодні зробили виняток, і дозволили дивитися на мистецьке дійство більшій кількості людей. А глядачів було більше сотні, декотрі стояли та сиділи на матрацах.
Актори та режисер театру отримали гучні заслужені оплески.
 Фото: Yura Palyvoda
Теги: