У Франківську вдруге показали унікальний кінопроект “Моє місто. 100 років на екрані”

Автор: Застава Максим

21 Лис, 2017 20:35

Поділитись публікацією
У Франківську вдруге показали унікальний кінопроект “Моє місто. 100 років на екрані”
Увечері, 21 листопада, в Івано-Франківській обласній філармонії вдруге відбувся показ унікального історично-мистецького кінопроекту “Моє місто. 100 років на екрані” – документальну кінохроніку Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська 1917 – 2017 років.

Читайте також: Юні франківці подарують місту фільм

Перед показом глядачі та учасники проекту хвилиною мовчання вшанували всіх українських героїв.

Кінохроніка показує усі історичні періоди, а також окупації, під якими місто було впродовж останніх ста років. Австро-Угордина, Річ Посполита, угорська та німецька окупація, радянська окупація та період незалежної України.

Показ відбувався під живий музичний супровід струнного ансамблю “Quattro Corde” та діджея xaoRA. Музику написали спеціально для фільму.

Стрічку втілили у життя завдяки участі відомого пластуна Тараса Зеня, краєзнавця Івана Бондарева, письменника Тараса Прохаська та інших франківців.

“Спочатку була точка, яку згодом перенесли на карту. Карта перетворилася у картину, згодом з’явилося відео. Саме з таких елементів складався фільм про життя міста. У наступні століття камери створили новий Станиславів”, – зазначив Прохасько.

Для створення проекту зібрали кінохроніки різних років центральних держархівів. Найстаріше використане відео датується 1917 роком. Найбільшу кількість матеріалів знайшли у Центральному державному кінофонофото архіві України імені Гордія Пшеничного у Києві.

Особливо жваво глядачі відреагували на епізод, що стався у 2004 році, який творці стрічки назвали “Яєчний замах на Януковича”. Йдеться про момент, коли у попереднього президента України жбурнули яйцем він чого той впав на асфальт. Зал заполонив гучний сміх та оплески.