У Франківську видадуть листівки з патріотичними побажаннями випускників з минулого століття

Автор: Людмила Баран

25 Apr, 2016 12:38

У Франківську видадуть листівки з патріотичними побажаннями випускників з минулого століття

В Івано-Франківську 25 квітня презентували проект «Олюднимо історію разом». У його рамках планують видати збірку листівок на основі пам’ятних патріотичних побажань випускників  40-ових років.   

Читайте також: Які доходи і статки у депутатів Франківської міськради, - дослідження ЧЕСНО

В альбомі випускників Рогатинського педучилища 1947-1948 навчального року вони залишали записи, які могли стати причиною для порушення кримінальної справи. Альбом належав політв’язню, священику УГКЦ Зиновію Карасю. Він  отримав десять років концтаборів у Мордовській АРСР (Росія)  за «антирадянську агітацію з використанням національних та релігійних упереджень».

Ідея проекту “Олюднимо історію разом” належить його внукові франківському журналістові Володимиру Гарматюку. Його ідею підтримали поет Богдан Томенчук та депутат Микола Палійчук, макет першої листівки розробив Тарас Зень.

“У 1947 році писати про любов до України і свого краю – це була кримінальна стаття”, – розповів Володимир Гарматюк. – Мета проекту – не забувати, як це було колись, вшанувати пам’ять Зіновіz Карася, мого дідуся і тих, з ким він вчився, молодь того часу”.

Проект відкриває пам’ятна листівка для випускників «Хай шлях твій буде Честь!».  На листівці є інформація про Зиновія Карася, побажання випускників, а також місце для того, щоб теперішня молодь могла залишати свої записи. 

Листівки планують поширювати у школах, щою привернути увагу сучасної молоді до своєї історії.

“Ми будемо проникати у свідомість людей з допомогою таких речей”, – зауважив Богдан Томенчук.

Також Володимир Гарматюк розповів, що опрацьовує історичні архіви та  готує книжку про життя Зиновія Карася під робочою назвою “Жовта акація”.

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry