У Франківську відбудеться Х Міжнародний Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”
31 Гру, 2018 12:19
З 8 по 14 січня у Івано-Франківську відбуватиметься Х Міжнародний Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”.
Мета фестивалю:
відродження багатогранної духовної спадщини нашого краю в часі святкування Різдва Христового; відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок; розвиток духовного вокально-хорового мистецтва; обмін творчими досягненнями мистецьких колективів.
Організатори фестивалю:
Головним організатором фестивалю є Монастир Христа Царя Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні Української Греко-Католицької Церкви в Івано-Франківську.
Фестиваль відбувається за підтримки управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківського міського голови, департаменту культури Івано-Франківського міськвиконкому.
Учасниками фестивалю будуть аматорські та професійні хорові колективи (мішані, однорідні та дитячі), солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи, оркестри нашого міста, області, з різних куточків України, а також закордонні колективи.
Про фестиваль
Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях” було започатковано у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіан Української Греко-Католицької Церкви м. Івано-Франківська. Головною метою фестивалю є відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок, а також обмін творчими досягненнями мистецьких колективів.
Натхненниками заснування фестивалю були творчі колективи парафії (хори, ансамблі, солісти, спільноти, священики парафії) за підтримки єпископа Івано-Франківського Української Греко-Католицької Церкви Софрона Мудрого.
З плином часу фестиваль змінював форми проведення, розширював географічний діапазон і жанровий спектр виконавців. На Гала-концертах звучали відомі аранжування колядок у виконанні всіх учасників. “Якщо хор становлять усі присутні у храмі, тоді земля наслідує небо”, – казав Йоан Золотоустий. Саме ці слова і становлять суть усіх Гала-концертів, щоб усі колективи-учасники та слухачі змогли об’єднатись у спільному виконанні коляд і щедрівок для прослави Новонародженого Христа.
За всі ці роки з сольними концертними програмами виступило понад 300 колективів: народні, професійні хори, різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти та драматичні колективи, сольні виконавці.
Географія фестивалю теж значно зросла за останніх три роки. Зокрема, колективи з Києва, Дніпра, Одеси, Кривого Рогу, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей, а також з Латвії (народний хор “Джерело” м.Єлгава, 2017), Литви (хор “Cantus vita”, м. Купішкіс, 2017; камерний хор «Друскінінкай», м.Друскінінкай, 2018), Румунії (вокально-інструментальний ансамбль «Florialia» національного університету мистецтв Джорджа Енеску, м.Ясси; чоловічий хор м.Фінтеушу Маре, 2018) та Польщі (мистецька група Центру вокального мистецтва, м.Жешув; вокальний ансамбль “Sine Nomine”, м.Люблін у 2018; церковний хор “Потік” м.Кошалін у 2017).
Символом фестивалю є велика вертепна зірка, яку змайстрував спеціально до першого фестивалю майстер Богдан Новак, пишуть на сайті УГКЦ.