У Франківську відкрилася виставка Ігора Гайдая “Обличчя Свободи. Майдан” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

07 Кві, 2015 19:26

Поділитись публікацією
У Франківську відкрилася виставка Ігора Гайдая “Обличчя Свободи. Майдан” (ФОТО)

У книгарні «Є» 7 квітня відбулося відкриття виставки портретів «Обличчя Свободи. Майдан». Відомий український фотограф Ігор Гайдай пропонує  франківцям зазирнути в обличчя української революції.

Перед тим, як приїхати до Франківська, виставка мандрувала Україною і вже встигла побувати за кордоном – у Лондоні, Берліні, Нью-Йорку, Сан-Франциско, Вашингтоні.

Портрети на експозиції, є постановочними. Але всі герої на світлинах є реальними учасниками Майдану. Автор  зупиняв їх  і фотографував просто на вулиці. Так він зібрав портрети українців з усіх регіонів, навіть тих, де зараз іде війна, а також із Криму.

Представлені знімки охоплюють декілька періодів революції. Художній простір світлин переносить глядачів в час Майдану, нагадує про цінності, за які тоді боролися.

“Зараз я дивлюся на ці фотографії не як автор, а як людина, котра була учасником тих подій”, – зізнався Ігор Гайдай.

На виставці є фото з мешканцями Франківська. Це – портрет письменника Юрія Андруховича та світлина з двома хлопцями, які носили мішки.

“Хлопців з Івано-Франківська було важко сфотографувати, бо вони не могли ні на хвилину зупинитися. Носили мішки з піском для укріплення барикади. Ми вмовили їх зупинитися на секунду, аби зробити це фото”, – розповів Ігор Гайдай.

За його словами, виставка «Обличчя Свободи. Майдан» є маленькою частиною великої колекції портретів учасників революції, що має вийти окремою книгою разом з їхніми історіями. Ігор Гайдай більш, ніж десять років разом з дружиною Ніною створює подібні масштабні проекти. Наприклад, відома фотокнига  “Українці. Початок третього тисячоліття”, що вмістила 130 портретів від пастуха до президента.

“Дуже добре, що до нас частіше приїжджають такі автори, як Ігор Гайдай. Це сприятиме мистецькому й інтелектуальному розвитку фотографії в нашому місті”, – зауважив  на відкритті виставки Ростислав Кондрат, представник спілки фотохудожників.

Виставка триватиме до 19 квітня. Вхід протягом всієї виставки – вільний.

Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua