У Франківську відкрилася виставка картин бійців АТО (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

23 Jun, 2015 22:18

Поділитись публікацією
У Франківську відкрилася виставка картин бійців АТО (ФОТО)
У “Бастіоні” 23 червня  відкрилася виставка «Мандрівки Творчої Криївки: Творчі кілометри». На ній представлені роботи бійців АТО, які проходили соціальну та мистецьку реабілітацію у Верховинському районі.

Засновниця та керівниця проектів благодійного фонду «Творча криївка», художниця і викладачка Віталіна Маслова розповіла, що основною метою його діяльності є повернення військових до мирного життя. Для цього волонтери організовують заїзди у курортні місцевості України, відпочинок для родин воїнів та заходи соціальної адаптації у містах.

«”Творча криївка” розробила наш, авторський, комплексний підхід творчої реабілітації , де три основні чинники йдуть поруч. В першу чергу, це – творчість. Також – перебування на природі, і соціальний аспект – спілкування, – сказала Віталіна Маслова, – Цей підхід включає і турботу про тіло, і турботу про душу, і про духовне».

За її словами, арт-терапія «Творчої криївки» заснована на живописі, в якому використовують цілющу дію світла, темряви та кольору.  Через таку творчу реабілітацію пройшло вже 118 бійців.

Всі проекти стають можливими завдяки представникам малого бізнесу:  власникам готелів, садиб, ресторанів,  транспорту, які безкоштовно, своїми ресурсами, обслуговують бійців АТО.

«Їхня кількість вже перевищує сотню. Це дрібні підприємці, які заробили на свій бізнес тяжкою працею. Вони не є дуже багатими, але вони багаті сердечно», – зауважила Віталіна Маслова.

Власниця зеленої садиби у Верховинському районі Ольга Соломійчук розказала, що її, як матір, вразило те, наскільки молоді бійці перебували в неї в гостях – більшості не виповнилося тридцяти, не набагато старші за її власну дочку. Зауважила, що серед них багато хто малював уперше, без спеціальних  навичок, і вони робили це від душі.

«Приємно бачити, що  в кожній картині пробивається світло. Для мене це означає, що в нас у країні все буде добре. Навіть хлопці своїми малюнками показують, що сонце буде, Україна буде в мирі», – сказала пані Ольга.

Крім того, у реабілітації бійців брала участь церква. Отець Ігор, священик села Бережниця, повідомив, що бійців запрошували до храмів, правили за них служби та проводили з ними індивідуальну співпрацю – молитви наодинці.

«Мистецтво, релігія, філософія, наука  – це чотири грані одного кристалу, посередині якого є Христос. Він є джерелом і для мистецтва, і для релігії, для філософії і науки», – вважає отець Ігор.

У селах Верховинського району відбулося 13 заїздів тривалістю приблизно десять днів, кожен з яких відвідало, у середньому, по десять учасників бойових дій.

Останній поки що заїзд провели у Закарпатській області. Восьмеро його учасників прийшли на виставку картин в Івано-Франківську. Свої роботи не привезли, бо фарба ще не висохла.

На думку бійця 12-ого батальйону тероборони міста Києва Дмитра Клімаченка, те, що робить громадськість для реабілітації воїнів, є дуже добрим, бо держава цієї праці не виконує належним чином. У  «Творчій криївці» йому сподобалося спілкування з хлопцями, які пережили подібний досвід, ставлення  людей, котрі зустрічали бійців на Закарпатті. А створення картин допомогло виразити душевні переживання – як позитивні, так і негативні.

«У мене був певний образ, пов’язаний з війною, який я хотів викинути. Я його намалював, і зараз він мені вже не сниться», – сказав Дмитро Клімаченко.

Роботи бійців  можна впродовж тижня переглянути у галереї “Арт на мур”, розташованій в одному з приміщень “Бастіону”. Вподобану картину можна придбати, а кошти підуть на здійснення проектів “Творчої криївки”. Також продаються листівки з репродукціями творів, які виготовила місцева друкарня “Місто-НВ”.

Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua