У Франківську відкрилася виставка Володимира Безрукого – майданівця й учасника АТО (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

05 Лют, 2015 16:52

Поділитись публікацією
У Франківську відкрилася виставка Володимира Безрукого – майданівця й учасника АТО (ФОТО)

В Івано-Франківському краєзнавчого музею від 5 лютого можна переглянути виставку «Нескорені» калуського художника Володимира Безрукого. На ній представлені портрети учасників Майдану, бійців батальйонів «Донбас» та «Айдар», жителів Донецька.

Читайте також: 18 прикарпатських поліціянтів вирушили на Донеччину (ФОТО)

Сам автор не був присутній на відкритті експозиції, оскільки зараз перебуває на Сході країни. Про його творчість говорив друг з «Калуської чоти» Самооборони Майдану Володимир Іваницький. Він зазначив, що Володимир Безрукий – надзвичайно скромна людина. Це перша його виставка, митець ніколи свої роботи не виставляв на показ.

«Є така професія – військовий журналіст, а Володимир Безрукий, я би сказав, – військовий художник. Або навіть – бойовий художник. Він усі ці речі переживає зсередини, він не просто творить, а бере участь в усіх цих подіях. На портретах зафіксована мить переживань тих людей в той час. І по них ми будемо в майбутньому пізнавати ті епохальні події», – розказав Володимир Іваницький.

На виставці – олівцеві портрети, картини олією і пастеллю, скульптури і мінімалістичні шкіци ручкою чи фломастером. На них – чоловіки і жінки, які були на Майдані, а також бійці добровольчих батальйонів та мирні мешканці Донбасу, котрі підтримують українських військових. На більшості представлених портретів – калушани, які були в Третій сотні Майдану.

«Він йшов по Майдану, ловив когось і казав: «Можна я тебе намалюю?». Йшов до афганців, до козаків. І люди не відмовлялися. Він щось бачив у тих людях, якісь особливі риси, непомітні іншим. Їх тепер видно на цих портретах», – розповів Володимир Іваницький.