У Франківську відкрили анотаційну дошку зберігачу культурних пам’яток Прикарпаття (ФОТО)

Автор: Турій Роман

02 Лип, 2015 13:30

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили анотаційну дошку зберігачу культурних пам’яток Прикарпаття (ФОТО)

2 липня на фасаді одного з будинків на площі Шептицького встановили анотаційну дошку Володимиру Любінцю – людині, яка свого часу сама дбала за збереження пам’яті про видатних діячів краю.

Читайте також: Нової церкви біля озера не буде. Буде капличка, - Марцінків (ВІДЕО)

Володимир Федорович Любінець – заступник голови Ради Івано-Франківської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, член головної ради Товариства та «Заслужений працівник культури України».

Під його керівництвом взято на облік і під охорону держави понад 2000 пам’яток, значно розширені експозиції музеїв на громадських засадах та створено нові. Також, видано ряд путівників, проспектів, збірників з історії та етнографії краю, бібліографічних покажчиків місцевих істориків-краєзнавців. Він був організатором експедицій з вивчення середньовічних монастирів на території Прикарпаття. За ініціативою Любінця у 1990 р. для кращих пам’яткоохоронців та краєзнавців засновано премію ім. Вагилевича, лауреатами якої вже стали 23 особи.

Відкрили дошку син Володимира Любінця – Орест, та внук. Прийшли й мешканці рідного села та колишні колеги.

Ініціатор встановлення дошки – керівник міської партійної організації ВО “Свобода” Руслан Марцінків наголосив – Володимир Любінець врятував багато пам’яток культури міста від зниження.

«Івано-Франківськ – це унікальні люди, унікальні постаті. Герої серед нас. А відкриття таких дощок робиться на перспективу – для нашого майбутнього і належного пошанування видатних франківців», – сказав Марцінків.

Це вже 35 пам’ятна дошка встановлена в рамках програми ініційованої Русланом Марцінківим «Івано-Франківськ – місто героїв».