У Франківську відкрили благодійну виставку на підтримку полонених українських моряків (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

10 Чер, 2019 18:16

У Франківську відкрили благодійну виставку на підтримку полонених українських моряків (ФОТО)

Експозиція називається “Повернення доДому” і розташована в мистецькому просторі “Ваґабундо” по вулиці Пилипа Орлика, 7.

Нагадаємо, 25 листопада на Азовському морі розпочався військовий конфлікт: росіяни обстріляли та захопили три українських кораблі. Внаслідок цього 24 українських моряки опинилися в полоні і досі знаходяться під вартою в РФ. Серед ув’язнених є і наймолодший полонений Андрій Ейдер, батьки якого проживають на Франківщині.

10 червня в Івано-Франківську влаштували благодійну виставку на підтримку військовополонених, інформує “Галка”.

Крім того діє і благодійний ярмарок, де кожен може придбати картини, ювелірні, шкіряні та керамічні вироби. Усі виручені кошти будуть передані батькам полонених.

За словами Дмитра Ейдера, батька наймолодшого полоненого Андрія Ейдера, Івано-Франківськ – уже восьме місто, в якому організовують таку експозицію.

“Листи від родичів до полонених моряків не пропускають. Листи від чужих людей доходять швидше, ніж від рідних. Ми з дружиною вирішили в такий спосіб підтримати моряків, бо інших варіантів наразі не бачимо. А коли полонені повернуться, то ми вручимо їм ці картини”, – каже Дмитро Ейдер.

Після Івано-Франківська виставка поїде в Надвірну, Одесу та інші міста України. Ще у планах – повезти цю експозицію за кордон – в Америку та Іспанію.

“Виручені кошти збираємо на речі, необхідні хлопцям у полоні, на проєкт “Незламні духом” (виготовлення особливих кортиків, якими нагородимо хлопців по поверненню), та на підтримку цих же виставок”, – додає батько військовополоненого.

Мачуха Андрія Ейдера пані Євгенія каже, що на виставці представлені картини 24 митців. Вони написані маслом, аквареллю і виконані в різних техніках.

“Польська художниця на другий день полону написала графічну роботу на підтримку моряків. Ми хотіли викупити картину, але вона нам її подарувала. Тоді й виникла ідея зібрати цілу виставку. Зверталися до художників з проханням написати ці картини. На мій заклик відгукнулися дуже швидко. Буквально за тиждень 24 митці сказали, що ця справа буде їм за честь. Тепер ці картини чекають на хлопців”.

Також Євгенія Ейдер закликає усіх небайдужих писати ув’язненим морякам листи.

“Андрій (наймолодший моряк Андрій Ейдер, – ред.) казав, що листи – це єдине, що його “тримає””, – додала Євгенія Ейдер.

Виставку “Повернення доДому” хочуть організувати у всіх містах, звідки родом полонені моряки.

У Франківську експозиція триватиме цілий тиждень до 17 червня.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry