У Франківську відкрили незрівнянну виставку авторських робіт (ФОТО,ВІДЕО)

Автор: Борис Марія

12 Лют, 2016 12:35

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили незрівнянну виставку авторських робіт (ФОТО,ВІДЕО)

11 лютого в читальному зали бібліотеки ІФНМУ заслужений майстер народної творчості України, художник, іконописець та різьбяр  Дмитро Сивак презентував виставку авторських робіт.

Читайте також: Волонтери стають захисниками і переходять на службу в армію

Цю виставку автор присвятив своїй дружині Людмилі, яка торік відійшла у вічність, інформують на сайті медуніверситету.

Роботи митця можна побачити в прикарпатських монастирях, багатьох музеях України, приватних колекціях у США, Канаді, Японії, Румунії. Художник стверджує, що малювати картини треба не стільки фарбами, скільки відчуттями.

Презентація розпочалася зворушливими романсами у виконанні Йордани Дранчук, колишньої студентки, викладача ІФНМУ, лікаря, композитора, лауреата літературних премій ім. Марійки Підгірянки і Богдана Лепкого.

Окрім цього, музичний настрій створювали вокальне тріо бандуристів «Джерело», художній керівник ансамблю народної музики «Бревіс» Ярослав Бибик і студент другого курсу медичного факультету Андрій Мондрик.

Привітати Дмитра Сивака завітали колеги, меценати і шанувальники. «Дещиця того, що сьогодні виставлено у цій залі свідчить лише про одне – маємо справу з достойним сином своєї землі, визначною особистістю в етнокультурі», – наголосив завідувач кафедри українознавства ІФНМУ, академік Володимир Качкан. Він також зазначив, що не до кінця розквітлим талантом Дмитра Сивака залишається графіка.

Заслужений художник України Василь Корпанюк, який уже 40 років товаришує з автором виставки, акцентував на його неперевершеній майстерності як іконописця та різьбяра.

Завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну Інституту мистецтв ПНУ ім. В.Стефаника Богдан Тимків розповів, що серед його студентів є чимало послідовників Дмитра Сивака.

Народний артист України Володимир Пірус зауважив, що вважає Дмитра Сивака не лише порядною і щирою людиною, але й талановитим художником, який ще не до кінця себе реалізував.

Виставка триватиме до 20 лютого.

Теги: