У Франківську відкрили пам’ятну дошку Герою України Андрію Прищепюку, який загинув у зоні АТО (ФОТО)

Автор: Борис Марія

11 Nov, 2015 14:25

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили пам’ятну дошку Герою України Андрію Прищепюку, який загинув у зоні АТО (ФОТО)
Сьогодні, 11 листопада, на фасаді школи №22 відкрили анотаційну дошку командиру диверсійно-розвідувальної групи ДУКу Андрію Прищепюку (“Шершню”), який загинув у зоні АТО.

Читайте також: 208 франківських воїнів отримають з бюджету по 10 000 гривень на реабілітацію

Прищепюк Андрій Миколайович народився в м. Івано-Франківськ. Останні роки жив і працював у Києві. На фронті був командиром розвідгрупи ДУК ПС, якого бійці називали просто – “Батя”.
Загинув 9 серпня 2014 р. потрапивши в засідку під м. Міусинськ, Луганської області. Тіло залишилось на полі бою. Був тимчасово похований у смт шахти Новопавлівська (околиця м. Красний Луч) разом з десантником 95-ї окремої аеромобільної бригади Галянтом В.І.. Ексгумований пошуковцями місії “Евакуація-200” (“Чорний тюльпан”) 26-го грудня 2014 року. Впізнаний родичами та товаришами. Похований у Києві.
Дошку відкрила тітка бійця Марія Дмитрівна. Вона розповіла, що діти її племінника Таня та Андрій написали до “Свободи” лист з проханням вшанувати пам’ять їхнього батька. Через об’єктивні обставини вони не змогли приїхати із Києва, де мешкають. Пані Марія згадує Андрія добрим, сміливим й готовим завжди прийти на допомогу.
“Потрібно, щоб всі знали про його подвиг. Він був людиною честі”, – сказала вона й подякувала організаторам програми за встановлення пам’ятної дошки.
Священник прочитав молитву за загиблого бійця. Вшанувати Андрія Прищепюка прийшли його бойові побратими, а також учні школи №22. Урочисті слова виголосив й директор навчального закладу, який пам’ятає Андрія як здібного учня.
Бойовий товариш “Шершня”, командир четвертого запасного батальйону ДУК Віктор Тихенький зауважив, що не слід забувати про своїх загиблих. У Івано-Франківську це 5 бійців.
“Він поклав життя за вільну незалежну Україну, боровся за мирне небо над головою”, – додав він.
На урочистий захід завітав також лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок, який висловив жаль, бо практично кожного тижня вшановуємо пам’ять Героїв України, які віддали своє життя в українсько-російській війні.

“Українська земля завжди родила таких героїв, які в потрібний час можуть захистити українську державу. Треба пам’ятати про таких людей. Дай Боже, щоб та війна швидше закінчилися. Та треба пам’ятати, що вона не закінчиться Мінськими домовленостями, а тільки миром через перемогу  над ворогом. Коли такі хлопці, як франківець, випускник школи №22 Андрій виженуть московського ворога за межі нашої держави. Ми маємо поіменно пам’ятати кожного героя України, бо це приклад того, як треба любити Україну”, – прокоментував “свободівець”.

Анотаційну дошку відкрили у рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”, яку ініціював кандидат на посаду міського голови Руслан Марцінків. Він зауважив, що вшановують пам’ять різним особистостям, які зробили вагомий внесок у розвиток міста. На жаль, серед них й молоді хлопці, які віддали своє життя за територіальну цілісність України. Також “свободівець” пообіцяв сприяти тому, щоб зберігалися пільги для учасників АТО.