У Франківську відкрили пам’ятну дошку письменнику та політв’язню Миколі Мироненку (ФОТО)

Автор: Борис Марія

26 Вер, 2015 09:40

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили пам’ятну дошку письменнику та політв’язню Миколі Мироненку (ФОТО)

Сьогодні, 24 вересня, на фасаді будинку на вулиці Берегова, 34 відкрили анотаційну дошку українському письменнику та політрепресованому Миколі Мироненку.

Читайте також: Пільговики, яких обслуговує вкотре зупинена котельня на Індустріальній, отримають по 2 000 гривень, — Марцінків

Він родом з Київщини. Пережив Голодомор. Після війни вчився, працював інженером-механіком. Хотів стати юристом: поступив у 1953 році в Львівський університет, закінчив у 1990 році. Працював у облдержадміністрації, відповідав за реабілітованих (сам був реабілітований у 1988 році).
Сидів 5 років у тюрмі і таборах (кінець 50-х – початок 60-х), після таборів йому заборонили вернутися на бáтьківщину. Тому він опинився на Франківщині.
Великий резонанс мав художньо-документальний роман письменника “Планета Антуана” (2005). Це була перша книга із задуманої трилогії у 7-и томах під загальною назвою “Знищене покоління”.
Микола Павлович став членом Національної Спілки письменників України, представники якої подали заявку на встановлення пам’ятної дошки.
Відкрили її дружина письменники з головою Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євгеном Бараном. Священник її освятив.
Літературний критик загадав, що прийняли письменника у Спілку завдяки книзі “Планета Антуана” й зауважив, що він заслуговує, щоб про нього пам’ятали.
“Це людина чесна, людина порядна, людина віддана українській ідеї, справі та українській літературі”, – прокоментував літературознавець.
Дружина письменника Олександра Мироненко згадує, що сподобався він її своєю поетичністю та розумом , навіть називала вона його “Енциклопедією”. Пан Микола любив Жінка подякувала всім причетним за встановлення анотаційної дошки на фасаді будинку, де вони разом проживали.
Очільник міської “Свободи” Руслан Марцінків зауважив, що це вже 39 дошка встановлена в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”, яка ним ініційована.
“Все треба зробити, щоб пам’ять про героїв, які мешкали у Івано-Франківську, передати нащадкам”, – поділився він.