У Франківську відкрили пам’ятну дошку спортсменці Вірі Дяченко (ФОТО)

Автор: Борис Марія

13 Sep, 2015 11:05

11 вересня на фасаді будинку на вулиці Довженка, 1 відкрили анотаційну дошку акробатці та педагогу Вірі Дяченко. Саме тут вона жила – у подарованій за спортивні досягнення квартирі.

Дяченко (Кульбанська) Віра Іванівна була спортивною гімнасткою. Виступала в спортивне товариство “Буревісник” на першість України, неодноразово нагороджувалася грамотами та медалями відповідних змагань  в Спартакіаді народів СРСР.
В 1965 році на Кубку з спортивної акробатики в Мінську стали призерами та виконали норму майстра спорту СРСР. В 1965 році змішана пара стала Чемпіонами України з акробатики, чемпіонами фінальних змагань Спартакіади України, другими в змаганнях VІІІ Всесоюзної літньої спартакіади профспілок, чемпіонами Добровільного спортивного товариства “Буревісник”.
Згодом змішана пара Віктор Бедрацький та Дяченко Віра стали переможцями кубку УРСР і ряду змагань, які проводились по лінії СКА, а також срібними призерами Кубка УРСР.
За час праці в школах неодноразово нагороджувалась грамотами міського та обласного відділів освіти,грамотами спортивних комітетів,спортивної асоціації за творчу працю та сумлінне відношення до своїх обов’язків.

Дошку відкрили її родичі, а священик освятив і зачитав з присутніми молитву. Чоловік спортсменки Володимир Дяченко розповів, що пані Віра була опорою в сім’ї й дуже хорошою людиною. Після її смерті він присвятив їй чимало віршів. Разом прожили 48 років, а 40 років працювали на одній роботі.

“Вона виступала на багатьох змаганнях. З спортом пов’язане все її життя, діти її любили. Вона була високоінтелектуальна людина”, – згадує він.

Учень Віри Дяченко, музикант Роман Калин згадує, що вона із своїм чоловіком були хорошими викладачами фізкультури.

“Вона була вчителькою від Бога. Вміла ділитися своєю добротою, своїм світоглядом і проявляти любов до учнів. У співпраці з її чоловіком ми створили дві пісні “Ода жінкам” та “Віро Іванівно”. Це щирі пісні, які мають майбутнє. Володимир Дяченко любов до Віри Іванівни переніс у лірику, а вона стала піснями”, – прокоментував він.

Анотаційну дошку  встановлено в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”, яка ініційована очільником міської “Свободи” Русланом Марцінківим.