У Франківську відкрили виставку «Графіка. Храми Івано-Франківщини» (ФОТО)

Автор: Сидорчук Василь

06 Вер, 2018 14:09

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили виставку «Графіка. Храми Івано-Франківщини» (ФОТО)

У Фортечній галереї «Бастіон» Івано-Франківська відкрили виставку робіт студентів факультету архітектури, будівництва та дизайну Івано-Франківського Університету Короля Данила під назвою «Графіка. Храми Івано-Франківщини».

Читайте також: Франківський драмтеатр розпочав роботу над новою постановкою "Цар Едіп" (ФОТО)

Виставка присвячена  пам’яті засновника Університету та його першому ректору – доктору юридичних наук, професору, академіку, доктору права, доктору філософії, доктору канонічного права, Відміннику освіти України, адвокату, Митрофорному протопресвітеру, отцю Івану Михайловичу Луцькому.

«Студенти, чиї роботи увійшли до експозиції виставки, не знали особисто Івана Луцького, але багато чули про нього, читали. Їх вразило, зокрема, те, що студентів-сиріт він запрошував навчатися в Університеті безкоштовно. І сьогоднішні наші студенти, які навчаються на кафедрі дизайну, є архітекторами і досить гарно малюють, захотіли зробити щось хороше в пам’ять про цю людину. Вони наполегливо працювали і їхні роботи є дуже успішними», – розповідає організатор виставки, доцент кафедри дизайну Університету Короля Данила Наталія Золотарчук.

На виставці представлено понад 40 робіт, які об’єднані між собою однією темою – «Храми Івано-Франківщини».

«Іван Луцький, будучи академіком семи академій наук, одна з яких – Українська академія архітектури, започаткував школу архітектури у вигляді факультету, який сьогодні відбувся і ми бачимо роботи послідовників школи академіка Луцького. На виставці представлені роботи кращих студентів, кожен з яких сам вирішував, який храм бажає відобразити. І рівень цих робіт досить високий», – каже Роман Луцький, директор Науково-дослідного інституту ім. академіка Івана Луцького.

Автором однієї з картин, представлених на виставці, є студент 3-курсу Університету Короля Данила Ігор Касьянов. Сам хлопець родом із Дніпра, а зобразив він Церкву Царя Христа, відому також як Церкву на Майзлях.

«Храми Прикарпаття більш вишукані й більш цікаві своєю архітектурою. Я зобразив церкву на Майзлях. Вона дуже мені сподобалася і лише її побачив, одразу захотів відтворити у своїй роботі саме цей храм», – зізнається автор.

Будь-яку з робіт, представлених на виставці, можна придбати в Фортечній галереї «Бастіон». Усі виручені за картини кошти, з ініціативи студентів та викладачів Університету Короля Данила, будуть передані дітям-сиротам Прикарпаття.