У Франківську відкрили новий прихисток для переселенців. Туди нарешті починають переїжджати люди з 10-го ліцею (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

05 Гру, 2022 14:56

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили новий прихисток для переселенців. Туди нарешті починають переїжджати люди з 10-го ліцею (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У понеділок, 5 грудня, в Івано-Франківську на вулиці Бандери відкрили новий центр для тимчасового проживання вимушених переселенців. Сюди вже переїжджають близько 50 людей.

Читайте також: Від Пасічної до Мазепи: маршрут між двома лікарнями до кінця року має стати доступнішим (ФОТО)

Нагадаємо, що вимушені переселенці досі проживали у ліцеї №10, тож для всіх учнів цього навчального закладу виділили лише кілька кабінетів у сусідній школі, пише “Галка”.

У п’ятницю, 2 грудня, на сесії міської ради прийняли рішення про продовження розміщення переселенців у 10 ліцеї, хоча до цього уже кілька разів влада обіцяла знайти для них інше місце. Через такі дії влади батьківський комітет планує зустрітися з директоркою департаменту освіти Вікторією Дротянко.

Раніше у приміщенні на вулиці Бандери знаходився дитячий садок, потім міське управління освіти, яке звільнили під відновлення дитсадка ще перед коронавірусною кризою. Однак роботи затягнулися, і тепер тут облаштували житло для переселенців.

Допомагав облаштовувати житло проєкт Metalab та волонтери з його ініціативи «Ко-Хати». Загалом у ліцеї №10 проживає близько 100 людей. Частина з них – 50 людей – вже сьогодні переїжджають до нового приміщення, але роботи у ньому ще тривають.

Співзасновниця проєкту «Ко-хати» Анна Пашинська ділиться, що спочатку це був повністю волонтерський проєкт по облаштуванню житла для ВПО – люди скидали гроші та приходили працювати.

«Тут перший об’єкт, де ми робили перепланування, щоб не спільний коридор, а більше блоками. Об’єкт складається з тьох корпусів по два поверхи. На кожному поверсі може жити до 30 людей. Загалом до 140 людей можуть тут розміститися».

Техніку для житла допомагало придбати агентство ООН у справі біженців. Простір старалися зробити максимально інклюзивними. Кімнати є повністю приватними, на кожному поверсі є кухня з їдальнями та технікою.

«Згодом ми будемо облаштовувати зовнішнє середовище, щоб воно також було доступне для дітей та літніх людей», – каже Пашинська.

Загалом цей об’єкт планують завершити до кінця року. Також в одному з корпусів облаштують пункт, який буде забезпечений світлом та теплом, аби у разі відсутності електрики люди мали де зігрітися.

Одна з нових мешканців притулку, пані Ангеліна у березні приїхала з Миколаєва разом з домашньою улюбленицею – песиком Баффі. Спочатку жінка мешкала у ліцеї №20, а згодом у ліцеї №10. Вона ділиться, що за цей час дуже полюбила Франківськ.

«На першому поверсі буде проживати близько 30 людей, тому нам потрібні ще додаткові холодильники та пралки, вішаки і дзеркала, адже ми жіночки хочемо гарно виглядати, коли виходимо у місто, щоб займатися громадською діяльністю. Я неймовірно вдячна за доброту людей, за всю допомогу для нас», – ділиться жінка.

Міський голова Руслан Марцінків розповів, що до кінця місяця сюди мали б переїхати всі люди з ліцею №10. Ну а сам освітній заклад повноцінно запрацює вже після канікул.