У Франківську відкрили Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій (ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

25 Oct, 2023 13:43

Поділитись публікацією
У Франківську відкрили Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій (ВІДЕО)

«Сила розуму й добра – заради людства», – під таким гаслом в Івано-Франківську відкрився V Всеукраїнський фестиваль освітніх інновацій. На захід зібралися учні та студенти усіх навчальних закладів громади.

Про це пише Галка з посиланням на сайт очільника міста, Руслана Марцінківа.

Загалом на фестивалі в Івано-Франківську представили майже 50 локацій. Усі вони різняться між собою, але кожен стенд – це результат праці юних науковців, біохіміків, інженерів, дизайнерів та різьбярів по дереву та інших.

11-річний Віталій Мельничук, учень ліцею №10, представляв власну розробку – електронний замок. Ідею шестикласник взяв з інтернету і за 6 днів сам склав свій винахід. 

«Це електронний замок. У ньому використовується реле та електронний магніт. Також у ньому є матрична клавіатура, через яку можна вводити пароль. Якщо він правильний, то в нас відкриються двері», – розповідає про свій винахід Віталій.

Принцип роботи роборуки, яка може автоматично підіймати вантажі, демонструють студенти коледжу електронних виробів. Кажуть, якщо розробку масштабувати, роборука зможе підіймати значно тяжчі предмети.

«Тут стоїть 4 сервопривода, один, який керує просто вліво-вправо, і два, щоби можна було підняти вантаж. Та один, який його ловить. Сюди можна під’єднати контролер з PlayStation2, і звичайні акумулятори 18650. Цим можна підіймати неважкі поки що предмети. Але якщо збільшити все в масштабах, поставити потужні серви, можна буде підіймати вантажі більшого розміру», – розповідає учень 2-го курсу коледжу електронних приладів Олексій Медвідь. 

Студенти фізико-технічного факультету Прикарпатського університету принесли на фестиваль пристрої, якими користуються під час лабораторних робіт. Демонструють фізичний зміст приладу та пояснюють різні фізичні явища. Підійшовши до їх стенда, кожен охочий може за допомогою студентів зробити будь-який фізичний експеримент.

«Це кільце Гравенадзе. Кулька вільно проходить через це кільце. Якщо тверде тіло нагріти, то воно не зможе пройти через кільце. Треба докласти зусиль», – демонструє експеримент студент 2-го курсу фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Роман Галіціян.

Учасники фестивалю демонструють не лише наукові новинки, але й те, що зроблено руками. Усього представили майже півсотні стендів із роботами учнів та студентів.

До слова, минулого року учасники-переможці фестивалю освітніх інновацій розробили дрон-міношукач. Зараз винахід школярів активно допомагає військовим розміновувати небезпечні території України.