У Франківську відновили постраждалий внаслідок обстрілу корпус університету (ФОТО)
18 Жов, 2024 12:44
В університеті нафти і газу завершилася перша черга відновлення постраждалих корпусів. Наразі відновили пошкоджені авдиторії й замінили повністю пошкоджені вікна.
Про це повідомив ректор університету нафти і газу Ігор Чудик, пише “Галка” з місця події.
Перший етап обійшовся у понад 70 мільйонів гривень. Одну з найбільших постраждалих авдиторій, де внаслідок прильоту була повністю зруйнована стеля – відновили. Зараз тут оновлена підлога, дах. Надалі мають замінити парти, бо є пошкоджені як внаслідок влучання, так і через промокання. Поки що навчання тут не ведеться, оскільки завершують роботи.
Загалом на території університету у 10 будівлях поміняли понад 1000 вікон, 300 з яких в оновленому корпусі.
Як повідомив ректор університету, левову частинку на відновлення університету надав Нафтогаз – 170 мільйонів гривень. Донатили також випускники, працівники університету, мешканці міста й країни.
“Друга черга – це черга пов’язана з роботами, які будуть після того, як буде виконана проєктно-кошторисна документація, отримано дозвільні документи на процеси капітального ремонту” – каже Ігор Чудик.
З будівель та споруд, які постраждали від ракетного удару, залишаються ще без повного оновлення лабораторія Siemens, ангарного типу, й корпус. На відновлення роботи лабораторії Siemens необхідно 5 мільйонів.
“Потрібно відновити стійкість цієї конструкції, замінити ушкоджену частину ангарної покрівлі, провести внутрішні опоряджувальні, ремонтні роботи, засклити, поставити двері”, – каже ректор.
Ігор Чудик поділився, що напередодні з одного з приміщення, яке планували використовувати як лабораторію, винесли спортивне обладнання. Цим вдалося запобігти втратам на близько 10 мільйонів гривень, оскільки та будівля постраждала найбільше, бо знаходилася біля самого місця прильоту.
Пошкодження басейну університету також ліквідуватимуть згодом:
“Наразі уже є технологічна карта заміни певних вузлів в спортивних залах, пов’язаних з опалюванням. Також є технологічна карта з вирішення проблеми, яка є в басейні. Є пошкодження чаші. Після ракетного удару відбулося, динамічне навантаження на будівлю, чаша була в той момент заповнена водою, і можливо, це дало шанс нашому басейну. Але від динамічного навантаження зʼявилася тріщина. Її вже оглянули спеціалісти. Також ми побачили, що там є тріщини, які мають походження не від ударної хвилі, напевно, від вікових процесів і експлуатації”, – ділиться ректор.
Читайте також: Як обстріляний росіянами франківський університет нафти й газу розпочав навчальний рік (ВІДЕО)