У Франківську влаштували акцію з перевірки легень для всіх охочих (ФОТО)
15 Лис, 2017 15:10
У місті 15 листопада відбулася акція до Всесвітнього дня боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень. Її провели біля фтизіопульмоцентру на Франка. Всі охочі могли протестувати силу свого дихання та перевірити стан органів грудної клітки.
Читайте також: Новий керівник франківського медуніверситету Микола Островський очолив й Вчену раду вишу (ФОТО)
Всесвітній день протидії ХОЗЛ відзначають кожної третьої середи листопада, щоб привернути увагу до недуги. Івано-Франківськ долучається вже не вперше. Микола Островський, завідувач кафедри фтизіотерапії медуніверситету, помітив: з кожним роком у перехожих виникає більший інтерес до акції.
Лікар розповів, що обструктивне захворювання легень – це патологія, яка найбільше зашкоджує населенню. В Україні воно є у 4% дорослих. Головне у боротьбі з ХОЗЛ – рання діагностика.
“Будь-який пацієнт, в якого ми на початках знайдемо це захворюваання, отримає найкращу терапію”, – зауважив Островський.
На пізніх стадіях лікування ХОЗЛ стає дуже обтяжливим як для хворого, так і для його рідних, держави.
Безпричиннний кашель протягом 3 місяців, задишка – це привід запідозрити обструктивне захворювання легень.
“Коли ми хочемо вдихнути цілу кімнату повітря, але не можемо, треба занепокоїтися”, – сказав Островський.
80% хворих на ХОЗЛ – курці. Тому найкраща профілактика цієї недуги – це відмова від куріння. Також запобігти їй допоможе здоровий спосіб життя, вчасне лікування застудних захворювань, регулярне проходження медоглядів.
Інна Кострицька, в.о. обласного спеціаліста з пульмонології, додала, що в світі 210 мільйонів людей хворіють на цю недугу. Хвороба кожного року забирає 3 мільйони життів. В Івано-Франківській області від обстурктивного захворювання легень страждають 8,5 тисяч мешканців.
“Воно підступне тим, що 50% випадків вчасно не діагностується”, – наголосила Кострицька.
За її словами ХОЗЛ, небезпечне тим, що призводить до порушення дихання і погіршення якості життя. Коли недуга розвивається, може призвести до інвалідності, нездатності ходити, дихати.
Кострицька розповіла, що раніше це захворювання навіть навіть не лікувалося. Тепер є засоби, щоб його подолати, але всі вони надзвичайно дорогі.
Потерпають від ХОЗЛ в основному дорослі, після 40 років. Але останнім часом вік пацієнтів зменшився – багато випадків виявляють серед 30-річних.
Причиною хвороби насамперед є куріння, а також забруднення довкілля та шкідливі умови на виробництві.
Перехожі, які завітали на акцію, могли безкоштовно зробити флюорографію та перевірити зовнішнє дихання, дмухнувши у пікфлуометр.
Один із учасників Юрій Гутчак зізнався, що опинився тут зовсім випадково, просто проходив повз, прямуючи з вокзалу. Він вважає, що слід користуватися нагодою перевірити здоров’я.
“Це важливо, бо краще застерегти хворобу, – сказав Гутчак. – Людина в білому халаті в дитинстві викликала страх, з часом його вдалося подолати”.