У Франківську влаштували круглий стіл з нагоди 25-ої річниці підняття державного прапора на Ратуші (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

17 Кві, 2015 17:26

Поділитись публікацією
У Франківську влаштували круглий стіл з нагоди 25-ої річниці підняття державного прапора на Ратуші (ФОТО)

15 квітня 1990 року на міській Ратуші в Івано-Франківську було піднято синьо-жовтий прапор. З цієї нагоди в обласній Просвіті влаштували круглий стіл.

Михайлина Боднар, завідувачка культмасовою роботою обласної Просвіти, розповіла, що 8 квітня 1990 року відбулася сесія обласної ради, на якій було вирішено встановити національний прапор на обласній раді та на міській Ратуші. Це доручили зробити колишньому рухівцю, депутату обласної ради Петру Арсеничу.

“День, коли вивісили прапор, був дуже сонячний, на Великдень. Всі люди дуже раділи і франківці були дуже щасливі”, – пригадує Михайлина Боднар.

За круглим столом зібралися люди, які 25 років тому, доклали зусиль для  того, щоб той день відбувся.  Вони ділилися своїми спогадами з тих часів.

«Було приємно, що на тодішні урочистості  прийшло так багато людей , хоча багато ще побоювалися влади, – сказав Петро Арсенич. – Приємно, що здійснилися ті ідеї, які ми старалися втілювати в життя. Тут зібралися мої однодумці. Якби вони мене не підтримали, то цього не було б зроблено. Я дякую їм за те, що сьогодні ми зібралися для цього свята».

«Ми всі пам’ятаємо, що робив наш прапор навіть ще до 1990 року. Коли люди його піднімали – це ставало сенсацією і не давало нам забути про національні ідеї», – зазначив депутат обласної ради Дмитро Захарук.