У Франківську волонтери передали реанімобіль на фронт і презентували мозаїку-шеврон «едельвейсів» (ФОТО)

06 Гру, 2022 12:30

Поділитись публікацією
У Франківську волонтери передали реанімобіль на фронт і презентували мозаїку-шеврон «едельвейсів» (ФОТО)

Шостого грудня в центрі Івано-Франківська волонтери “Громадської ініціативи Галичини” передали реанімобіль військовим і презентували мозаїку- шеврон.

Впродовж трьох місяців волонтери збирали кошти на реанімобіль для коломийських “едельвейсів” — 10-ої гірсько-штурмової бригади. «Десятка» зараз виконує бойові завдання на Донецькому напрямку і потребує такого автомобіля для оперативної евакуації поранених, пише «Галка».

Волонтерка Людмила Лінник розповіла, що за цей час вдалося зібрати 650 тисяч гривень, а збір був справді всенародним:

«Завдяки зусиллям багатьох благодійників цю суму вдалося зібрати. Приходили достатньо великі суми коштів навіть від незнайомців, маленькі діти проводили різні благодійні ярмарки і приносили нам виручені кошти, письменниця Дара Корній проводила онлайн читання книги, яка ще не вийшла, і її фанати задонатили нам 100 тисяч гривень. Реанімобіль поїде на східний напрямок, і ми сподіваємося, що машина врятує не одне життя».

Голова «Громадської ініативи Галичини» Леся Качурова зазначила, що автомобіль придбали у Франції:

«Спеціально шукали, щоб машина була в найкращому стані. Автомобіль на війні – це не розкіш, це постійна потреба, мобільність і безпека для наших бійців. Також знаємо, що нашим військовим потрібні дрони, старлінки і т.д.»

Придбана “швидка” пройшла повний техогляд та доукомплектування, і вже сьогодні, шостого грудня, вирушає на передову, щоб там рятувати життя.

Старший лейтенант Максим Гринь зазначив, що його батальйон захищає Україну на Бахмутському напрямку, а реанімобіль дуже потрібен для евакуації поранених.

«Здоров’я бійця – це основа наших Збройних сил. У нас є один такий транспортний засіб, але локація велика і потрібно ще. Велика дяка небайдужим людям. Це дуже значна підтримка, і ми її відчуваємо. Дякуємо всім, хто долучився», – каже Максим Гринь.

Бійці «десятки» на знак вдячності передали волонтерам бойовий прапор бригади та подяку.

Поки тривали технічні роботи з реанімобілем, волонтерам вдалося втілити ще один мистецький благодійний проєкт, спільно з ініціативою “Врятуймо скарби разом!”. Задум втілила Студія Мозаїки Олега Дунаєвського «МІФ»: за мотивами шеврону 10-ої гірсько-штурмової бригади було створено мозаїчне панно, розміром 58 на 68 см.

Шеврон “Десятки” — це кілька гармонійно поєднаних символів.

В центрі — перехрещені у вигляді римської цифри Х дві гуцульські бартки — одночасно ціпок, сокира і зброя, символ звитяги опришків та вірності присязі. Поверх них — квітка едельвейсу: символ відваги та любові, яка здолає будь-які перешкоди, бо вже тривалий час бійців бригади неофіційно називають “едельвейсами”. У верхній частині шеврону — Говерла, Піп Іван та Бребенескул, тому, що бійці гірсько-штурмової бригади на ротаціях регулярно підкорюють найвищі вершини Карпат.

Майстер мозаїки Олег Дунаєвський розповідає, що хотів використати свої вміння, аби увіковічнити символ 10-ої гірсько-штурмової бригади:

«Виконував я цю роботу протягом шести днів. Вона складна тим, що фрагменти маленькі, а кожна деталь важлива та має свою символіку. Хочу популяризувати це мистецтво, а завдяки стійкості мозаїки такі шеврони будуть зберігатися роки».

Шеврон прикарпатської «десятки» стане першим із серії, яку анонсували митці.

Мозаїчний шеврон можна буде придбати. Подробиці — на офіційній сторінці ГО Громадська ініціатива Галичини у Фейсбуці: https://www.facebook.com/GromadskaIniciatyvaGalychyny

Всі виручені кошти підуть на придбання автомобілів для фронту.

Читайте також: “Слова, які набули змісту”: Нікіта Тітов презентував нову виставку в Івано-Франківську (ФОТО)