У Франківську вшанували пам’ять Володимира Івасюка (ФОТО)

Автор: Борис Марія

01 Чер, 2017 15:03

Поділитись публікацією
У Франківську вшанували пам’ять Володимира Івасюка (ФОТО)

25 травня в Івано-Франківську у Народному домі «Просвіта» з ініціативи активістів громадсько-християнського руху «Клич» відбувся вечір пам’яті легендарного композитора та Героя України Володимира Івасюка.

Читайте також: Студенти-іноземці ІФНТУНГу до 70-ліття видатного композитора виконали "Червону руту" (ФОТО, ВІДЕО)

З Чернівців привезли також виставку «Весна Івасюка», яка в цікавих архівних фотографіях розповідає про життя і діяльність митця. Її привіз письменник і есеїст Мирослав Лазарук – директор «Музею імені Володимира Івасюка». Виступаючи зі привітальним словом, пан Мирослав презентував свої книги і розповів про виставку.

На вшанування трагічної дати 18 травня 1979 р. для виступу у «Просвіту» були запрошені студенти Інституту Мистецтв під керівництвом кандидата педагогічних наук доцента Стасюк Галини Євстахівни. Куліковська Надія виконала композицію «Тільки раз цвіте любов», Любов Гундяк – «Мальви», а також виступив Дубіцький Василь. Хор Церкви «Царя Христа» «Осанна» виконав «Буковинські коломийки». І особливими гостями свята став Ансамбль  народних інструментів «Бревіс» Обласної Філармонії. Солістка ансамблю переможець багатьох конкурсів і лауреат багатьох премій Оксана Кречко. Весь концерт супроводжував показ слайдів з життя Володимира Івасюка.

Зі словом – спогадом виступив Голова НСПУ викладач і письменник Євген Баран.

«Пам’ятаймо про наших Героїв. Шануймо та любімо справжню українську пісню. Не будьмо байдужими до долі нашої Батьківщини», – зтакими словами зі сцени залу «Просвіти» звернувся до всіх присутніх Голова руху«Клич», ініціатор та організатор заходу Богдан Гоблер.

Володимир Івасюк  — український композитор-виконавець, поет. Герой України.

Один з основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

18 травня 1979 його було знайдено повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія — самогубство — підлягала сумніву громадськості як 1979, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним нібито КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.