У Франківську встановили анотаційну дошку мистецтвознавцю Віктору Мельнику (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

18 Тра, 2017 11:38

У Франківську встановили анотаційну дошку мистецтвознавцю Віктору Мельнику (ФОТО)

В Івано-Франківську 18 травня відкрили анотаційну дошку відомому мистецтвознавцю Віктору Мельнику. Її розмістили на стіні будинку за адресою Низова,2.

Читайте також: Обласна дитяча лікарня нарешті отримала нового керівника - ним таки буде Тарас Мельник (ФОТО)

Поруч з цією спорудою він працював. Відкриття дошки приурочили до Міжнародного дня музеїв. Подія зібрала багатьох колег та близьких Віктора Мельника.

Білу тканину з дошки зняли директор Музею мистецтв Михайло Дейнега та міський голова Руслан Марцінків. Далі пам’ятку освятили представники церкви.

“Він зробив величезний вклад у дослідження сакрального мистецтва Галичини 16-17 сторіччя. Його праця, його книга, що вийшла у видавництві “Лілея НВ” дістала схвалення всіх фахіців у Києві. Це велика наукова праця, яку досі дійсно ніхто не повторив. Це надзичайно цікава людина, яка направду присвятив своє життя культурі і мистецтву Івано-Франківська”, – сказав Михайло Дейнега, директор Музею мистецтв Прикарпаття.

Упродовж тривалого часу Віктор Мельник (1957-2005) обіймав у Музеї мистецтв Прикарпаття посаду завідувача відділу образотворчого мистецтва. Саме він був натхненником численних пошукових експедицій по «складах культового майна», завдяки яким музейна колекція поповнилась унікальними пам’ятками сакрального мистецтва. Також він підготував і відкрив у стінах музею велику кількість виставок світського малярства.

Віктор Мельник – автор експозиції «Сакральне мистецтво Галичини XV – XX століть», що відкрилась у стінах колишнього костелу 18 серпня 1993 року і стала самобутнім явищем музейної практики, та однойменного путівника-каталогу, що вийшов друком після смерті його упорядника.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...