У Франківську встановили пам’ятну дошку дисидентові Валентину Морозу (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

18 Кві, 2021 09:44

У Франківську встановили пам’ятну дошку дисидентові Валентину Морозу (ФОТО)

У рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв” на вул. Коновальця, 141, встановили пам’ятну дошку українському дисиденту, громадсько-політичному діячеві, історику, політв’язню радянських тюрем Валентину Морозу.

Читайте також: Якісне обладнання, комфортні умови та кваліфіковані фахівці: у лікарні на Мазепи відкрили нове відділення (ФОТО)

16 квітня – друга річниця смерті Валентина Яковича, тож відкриття пам’ятної дошки присвятили до цієї дати, йдеться на сайті міського голови, передає “Галка”.

Життєвим кредо Валентина Мороза можна вважати слова “Світ без України мене не цікавить! Україна і український інтерес мусять бути у цьому світі”. Він – автор великої кількості наукових і науково-популярних робіт з історії України, фахово займався дослідженнями історії українського національного руху в ХХ ст. Також написав тритомну працю “Україна у двадцятому столітті” (2005–16).

Як згадує ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, постать дисидента стала символом незламності та прагнення до української незалежності для поколінь.

«Для Прикарпаття він є знаковою особистістю, бо об’єднав навколо себе дуже багато цікавих людей. Вони підтримали його ідеї й навіть після арештів продовжували свою боротьбу. Він започаткував цілу хвилю боротьби за українську ідею. І нагадує про одне: в умовах боротьби ми повинні об’єднуватись. В єдності ми дуже сильні», – говорить ректор.

Присутній на відкритті очільник міста Руслан Марцінків зазначив, що спільно з істориками, краєзнавцями, громадськістю, програма “Івано-Франківськ – місто героїв” буде продовжуватися. І навіть перевидадуть однойменну книгу.

«Наші герої потребують пам’яті. Я мав нагоду бути на зустрічах пана Валентина з громадою ще коли був студентом, та і після того… Мене дивував його дух, він був унікальною постаттю! І хоча багато діаспорян не повернулися в Україну, він, як тільки наша держава стала незалежною, повернувся додому і почав боротися за українську Україну тут! І все своє життя віддав цій меті. Про це важливо пам’ятати!», – зазначив Руслан Марцінків.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...