В Івано-Франківську викрили змову на закупівлях тролейбусів для міста (ДЕТАЛІ)

Автор: Соня Грейда

29 Sep, 2023 12:43

Поділитись публікацією
В Івано-Франківську викрили змову на закупівлях тролейбусів для міста (ДЕТАЛІ)

28 вересня Антимонопольний комітет України викрив змову між товариством з обмеженою відповідальністю «Інтерм» та особою-підприємцем Риндич Богданом Львовичем, з якими у 2018-19 роках мала співпрацю мерія Івано-Франківська.

Мова йде про чотири закупівлі шести тролейбусів, загальною очікуваною вартістю майже 12 мільйонів гривень, яке оголошувало управління транспорту та зв’язку Франківської міськради.

Про це пише Галка з посиланням на Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України.

АМКУ стверджує, що обидва фігуранти впродовж підготовки та участі у торгах узгоджували свої дії. Зокрема, доведена наявність господарських відносин між ними, схожість в оформленні документів, використання відповідачами спільних IP-адрес, узгодження цінових пропозицій тощо.

 ТОВ «Інтерм» оштрафували за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що призвели до спотворення результатів торгів на загальну суму 128 000 грн. ФОП Риндич Б.Л. припинив свою господарську діяльність, відтак накласти на нього штраф – неможливо.

Галка з’ясувала, що в чотирьох описаних тендерах у торгах змагалися лише два згадані учасники – і лише один з цих тендерів не відбувся. 

У першому випадку місто купило два вживані тролейбуси за 4 мільйони гривень у листопаді 2018.  Перемогло ТОВ «Інтерм», чия пропозиція була на 4 тисячі гривень нижчою, ніж у ФОП Риндич. 

У другому випадку, в квітні 2019, торги на два тролейбуси сумою в два мільйони гривень не відбулися через відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з Законом про публічні закупівлі. Тоді ТОВ «Інтерм» було готове поставити транспорт за ціною у 20 тисяч гривень дешевше, ніж ФОП Риндич.

А вже у травні 2019 ця сама закупівля таки відбулася – свої пропозиції обидва учасники торгів не змінювали, ТОВ «Інтерм» перемогло, бо мало ціну у 20 тисяч гривень меншу, ніж у ФОП Риндич. 

У червні 2019 мерія замовила ще два тролейбуси, за ціною вже у 4 мільйони гривень. У тих торгах ТОВ «Інтерм» виграло, бо запропонувало свої послуги на 39 тисяч 600 гривень дешевші, ніж ФОП Риндич.  

Нагадаємо, про придбання цих вживаних тролейбусів звітував міський голова Руслан Марцінків. 

ТОВ «Інтерм» зареєстроване в Івано-Франківську у 2001 році. Вже припинений ФОП Риндич – теж з Івано-Франківська.