У Франківську визначили літераторів, які отримають премію Стефаника (ФОТО)

Автор: Застава Максим

15 Кві, 2021 19:40

У Франківську визначили літераторів, які отримають премію Стефаника (ФОТО)

У ювілейний рік Василя Стефаника переможцями премії його імені визначено трьох прикарпатських літераторів.

Читайте також: На Прикарпатті частішають випадки домашнього насильства. Влада каже - через карантин

Переможців визначили 14 квітня на засіданні комісії з призначення обласної премії за участі заступниці голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук, йдеться на сайті ОДА.

У номінаціях «Поезія», «Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика)» та «Проза» на найвищу обласну відзнаку претендували Богдан Томенчук, Василь Мойсишин, Віра Багірова, Наталя Данилюк, Ігор Любчик та Іван Монолатій.

Члени комісії детально обговорили та оцінили запропоновані твори. Вони відзначили високий художній та літературно-науковий рівень цьогорічних конкурсних пропозицій, окремі з яких уже перекладені іноземними мовами та видані за кордоном.

За результатами таємного голосування члени комісії одноголосно визнали переможцями обласної премії імені Василя Стефаника у номінації «Поезія» Богдана Томенчука з книгою «Переступний день», у номінації «Документальна і науково-критична література» Ігоря Любчика з книгою «Лемківські долі: трагізм і пам’ять поколінь», у номінації «Проза» Івана Монолатія з книгою «Від Донецька до Перемишля. Як сучасна література «пам’ятає» українські міста».

«Ми можемо гордитися, що Прикарпаття багате на творчі особистості. Особливо приємно, що у ювілейний рік нашого видатного земляка Василя Стефаника премії його імені удостоєні найкращі автори», – відзначила Світлана Онищук.

До слова, нагородження переможців обласної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури відбудеться 14 травня в селі Русів під час урочистостей з нагоди 150-річчя від дня народження письменника.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...