У Франківську за тиждень обвалились елементи фасадів трьох старовинних будинків (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

21 Січ, 2019 07:49

У Франківську за тиждень обвалились елементи фасадів трьох старовинних будинків (ВІДЕО)

За тиждень у місті впали елементи фасадів трьох старовинних будинків.

Читайте також: Ремонт у Фортечному провулку на завершальній стадії (ФОТО)

Це кам’яниці на вулиці Грушевського, Чорновола та на Бельведерській. Цього року на реставраційні роботи пам’яток архітектури в міському бюджеті передбачили 6,5 мільйонів гривень, повідомляє “Галка” з посиланням на “Канал 402”.

Депутат міської ради Іван Герасимко говорить, що це вкрай мала сума і він пропонував її збільшити при формуванні міського бюджету.

“Щоб зробити реставрацію однієї пам’ятки архітектури потрібно витратити багато коштів на проектно-кошторисну документацію, на саму роботу. Тому, я вважаю, що ця сума мала б бути збільшена, що найменше, втричі”, – говорить Герасимко.

У департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини зізнаються, необхідно буде реставрувати будинки в межах суми, яка є. Посадовці визначаються з найбільш пріоритетними об’єктами. Наголошують, що цього року планують суттєво залучити допомогу власників будинків.

“У двоповерховому будинку на вулиці Січових Стрільців, який є пам’яткою архітектури, житлових квартир там немає, а це офіси, тобто підприємства, які заробляють гроші. І вони пишуть нам, що вибачте у нас карниз паде. До кого? Вибачте, вони самі повинні закатати рукава і почати робити ремонти свого будинку”, – розповідає начальник міського відділу культурної спадщини Володимир Ідак.

Нині список пам’яток архітектури, які потребують реставрації, налічує більш як десяток будинків. У міськраді не виключають, що за підсумками перегляду бюджету влітку суму на ремонтні роботи, збільшать.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!