У Франківську запрацював лабіринт медіаграмотності “Не віррр – перевіррр” (ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

24 Чер, 2024 17:12

Поділитись публікацією
У Франківську запрацював лабіринт медіаграмотності “Не віррр – перевіррр” (ВІДЕО)

З 22 червня у Франківську на вул. Чорновола 128 працює лабіринт медіаграмотності «Не віррр – перевіррр». Його можна відвідати щодня до 30 червня з 11.00 до 21.00 год. 

Про це пише Галка з посиланням на Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міськради.

«Не віррр – перевіррр» – це перший та єдиний в Україні проєкт такого формату, який допомагає підняти рівень стійкості до дезінформації та пропаганди, що є надважливою навичкою в умовах повномасштабної війни, пишуть організатори. 

Лабіринт – це мобільна конструкція розміром з одноповерховий будинок, яка складається з 12 кімнат, в кожній з яких в інтерактивному форматі відвідувачі отримують корисні знання та навички необхідні для підвищення рівня медіаграмотності. Інформаційний шум, клікбейт, маніпуляції, пропаганда, тролі та боти, стереотипи та популізм – все це висвітлено в лабіринті.

Мандруючи кімнатами, учасники дізнаються, що середній час, який людина проводить у соціальних мережах за все своє життя складає 6 років та 8 місяців. Також відвідувачі зможуть:

  • навчитися орієнтуватися в потоці інформації й мислити критично;
  •  дізнатись як розрізняти факти та судження;
  • навчитися протидіяти маніпуляціям та пропаганді;
  •  виявляти ботів та тролів, щоб не вестися на їхні провокації;
  •  розібратися як працюють алгоритми соціальних мереж.

Лабіринт працює за адресою: Чорновола 128 (Молодіжний центр “РУХ”), розклад роботи: з 11.00 до 21.00 год.Вхід для всіх відвідувачів безплатний.