У Франківську запрацював об’єднаний кластер з чотирьох медзакладів: перші результати й плани

Автор: Жанна Головенко

20 Тра, 2024 13:13

Поділитись публікацією
У Франківську запрацював об’єднаний кластер з чотирьох медзакладів: перші результати й плани

Восьмого травня в Івано-Франківську розпочав роботу об’єднаний медичний кластер. До Міської клінічної лікарні №1 доєднали Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр, міську дитячу клінічну лікарню та міську стоматологічну поліклініку. 

Читайте також: Президент Зеленський призначив стипендії двом прикарпатським спортсменам і тренеру

Про це пише “Галка” з брифінгу мера Руслана Марцінківа.

Директорка КНП “Міська клінічна лікарня №1” Тереза Стефанків розповіла, що в процесі об’єднання всі чотири підрозділи продовжували надавати допомогу людям, хоч це було досить складно. 

“Ми змогли організувати роботу так, що ми досить швидко зуміли податися на всі пакети (ред. договори з НСЗУ про надання певних послуг медзакладом). Наразі маємо 21 пакет, 12 з цих пакетів — об’єднанні. Всі 12 пакетів у нас підтверджені й ми тепер очікуємо підписання договорів. Працюємо над новими рішеннями, будемо проводити ремонти у закладах”, — говорить Тереза Стефанків. 

Заступник міського голови Олександр Левицький зазначає, що є ймовірність затримки фінансування, оскільки Національна служба здоров’я України може розглядати ці пакети до трьох місяці: 

“Вони розглядають не тільки наші документи, а з усієї країни. Це один з аргументів, чому процедура займає до трьох місяців. Все, що передбачено процедурою — ми подали. Ми отримали підтвердження, не отримали тільки підписаних ними договорів”.

Тереза Стефанків додає, що для того, аби міська клінічна лікарня стала повноцінним кластером,  необхідно створити Центр ментального здоров’я. Серед позитивних результатів обʼєднання, каже директорка, є відкриття нових клінічних кабінетів у медзакладі:

“Це дало змогу залучити більше пацієнтів. Злучення дає змогу об’єднати ресурси — як матеріальні, так і лікарські. Для прикладу, якщо раніше в перинатальному центрі працювали неонатологи або офтальмологи з інших лікарень, то тепер ці потреби ми будемо закривати своїми силами”, — каже Стефанків.

Ще з нового — у дитячій та міській лікарнях відтепер працює спільний пакет реабілітації. У другій наразі відновлюються близько сотні військовослужбовців. 

“В дитячій лікарні надається допомога дітям, а в клінічній лікарні реабілітують мешканці та військові. Є ще спільні стаціонарні пакети”, — зауважує директорка КНП “Міська клінічна лікарня №1” Тереза Стефанків.

Як писала “Галка”, 31 липня 2023 року Івано-Франківська міська рада погодила об’єднання чотирьох медзакладів міста в один “кластер”