У Франківську зайняті всі ліжка для пацієнтів з COVID-19

Автор: Зелінська Тетяна

27 Жов, 2020 18:46

Поділитись публікацією
У Франківську зайняті всі ліжка для пацієнтів з COVID-19

У медичних закладах Івано-Франківська зайняті всі ліжка, що були виділені для хворих з коронавірусною інфекцією. Нагадаємо, на Прикарпатті 26 жовтня виявили 325 осіб, які захворіли на коронавірусну інфекцію.

Всього в лікарнях міста з підозрою або підтвердженим коронавірусом лікуються 399 осіб. Про це повідомила начальник департаменту охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко, інформує “Галка” з посиланням на телеграм-канал “Коронавірус і регіонах”.

Лікарні переповнені і це при тому, що госпіталізують виключно важких та середньої важкості пацієнтів – з високою температурою і пневмонією, пише “ТСН”.

Так званих ковідних ліжок в обох міських лікарнях, не вистачає, виявляється, вже не перший день, але лише сьогодні ця інформація чи не вперше прозвучала на загал у стінах міської ради на щотижневій оперативній нараді. В обох міських лікарнях зараз майже 400 таких хворих і для 47 вже довелося розгортати додаткові місця.

«В нас в коридорах немає – стараємось, щоб всі були в палатах, доставляємо ліжка в палатах, відкриваємо додаткові кабінети, переобладнуємо їх. Щоб пацієнти були в якихось комфортніших умовах. Коридори вже залишаться на останній момент», – переконує заступник директора міської лікарні №1 Ярослав Кобиляк.

А у центральній міській лікарні кажуть: розширятися їм вже нікуди – не ковідними залишаються лише 2 відділення – хірургія та судинна неврологія. На палати переобладнують навіть операційні. Але найгірше чого очікують лікарі, що в разі погіршення ситуації, проблема дефіцитом місць не обмежиться.

«Навіть якби ми дуже хотіли розширити кількість ліжок, немає лікарських ресурсів. В нас ковідних хворих лікують кардіологи, ревматологи, всі професіонали терапевтичного профілю. Хірурги юридично не можуть. Проблеми з киснем є, бо якщо торік ми 2,5 тонни використовували за рік. То зараз тонну 300-400 за день. Є проблеми з доставкою, бо єдиний завод у Львові», – додає медичний директор центральної міської лікарні Олег Ціхонь.

Загалом, за даними МОЗ, в Івано-Франківській області наразі зайнято 64,6% ліжок. Та це не найгірша ситуація по Україні. Наприклад, в Одеській області зайнято 80,7% ліжок, у Полтавській – 79,9%, у Києві – 75,9%. Всього по Україні заповненість ліжок хворими на коронавірус або тими, в кого його підозрюють, складає 65,4%. В країні немає регіону, де заповнені менш як 50% ліжок.