У Франківську збиратимуть гроші для «Айдару». Бронежилети будуть із згардами, які вбережуть наших хлопців і допоможуть їм вийти переможцями з цієї безглуздої війни – Бажалук

Автор: Турій Роман

13 Jun, 2014 12:09

Поділитись публікацією
У Франківську збиратимуть гроші для «Айдару». Бронежилети будуть із згардами, які вбережуть наших хлопців і допоможуть їм вийти переможцями з цієї безглуздої війни – Бажалук

У понеділок о 17.00 на площі фортечного комплексу «Бастіон» відбудеться благодійна мистецька акція «Гуцульські згарди – проти війни». Івано-Франківський ливарник Всеволод Бажалук представить містерію народження металу з допомогою ковальського горна та столітнього міха. Дійство відбуватиметься під музичний супровід Едварда Скрипника.

Читайте також: Почувши про допомогу армії, свої єдині сім гривень витягнула з гаманця маленька дівчинка – Голомідова

Містерія стане першим етапом благодійної акції, яка має на меті допомогти українським військовим, які зараз захищають суверенітет України на Сході, не маючи найнеобхіднішого – бронежилетів, рацій та іншого спорядження.

Українці зібрали на допомогу військовим кілька мільйонів гривень, але де ці гроші не відомо. Тому організатори акції хочуть допомогти конкретним вчинком конкретним людям. У даному випадку, придбати бронежилети та інші необхідні речі для батальйону «Айдар», де служать пластуни з Івано-Франківська, Тернополя та Львова, і де перебувають Петро Шкутяк та Андрій Грималюк.

Впродовж наступного тижня усі бажаючі зможуть внести свою долю для допомоги військовим. Кожен франківчанин, який придбає спеціальні сертифікати, отримає взамін мистецьку роботу від Всеволода Бажалука, відлиту з металу. Сертифікати різної вартості можна буде придбати у галереї «Арт на мур».

Наприкінці тижня буде проведено благодійний аукціон-продаж хрестів-згардів Всеволода Бажалука, зокрема тих, які зараз експонуються у галереї «Арт на мур». Згарди – це давній гуцульський оберіг. На виручені кошти будуть придбані бронежилети найвищого ступеня захисту (5+ або 6) та решту необхідних речей, список яких зараз узгоджується з керівництвом батальйону «Айдар».

Завершальним етапом акції стане освячення бронежилетів. На кожен із них Всеволод прикріпить згард, який стане додатковим і найбільшим захистом для вояків.

«Гуцули казали, що метал – живий. З нього можна відлити кулі, а можна згарди чи бронежилети. Метал проти металу. Метал – на захисті від металу. Згарди – не просто метал, це сила духу, уособлення Божого захисту. Сила духу завжди перемагає. Сподіваємося, що згарди вбережуть наших хлопців і допоможуть їм вийти переможцями з цієї безглуздої війни», – підкреслює Всеволод Бажалук.

Теги: