У Франківську збірна України з футзалу поступилася румунам (ФОТО)

23 Вер, 2019 14:08

Дебют національної збірної України з футзалу в Івано-Франківську видався невдалим.

Те, чим жив спортивний Івано-Франківськ крайніми тижнями стало реальністю – 22 вересня збірна України з футзалу провела свій дебютний поєдинок на прикарпатському паркеті. До радості місцевих вболівальників зі старту вийшла номінально “франківська” четвірка, до якої увійшли нинішні “ураганівці” Микола Микитюк та Артем Фаренюк, а також ексгравці франківського клубу Ігор Корсун та Петро Шотурма. Місце у воротах зайняв капітан “синьо-жовтих” Євген Іваняк, який також раніше захищав кольори “Урагану”.

Фактично, перший же небезпечний момент у зустрічі завершився взяттям воріт. Фаренюк влучно прострілив на Корсуна, який став автором історичного голу на франківському паркеті – 1:0. Румуни доволі швидко оговтались від пропущеного м’ячі і двічі потужні дальні удари від Панзару та Ковача просвистіли повз рамку воріт Іваняка. Господарі відповіли елегантним “парашутом” від Фаренюка, що видався вкрай ефектним, та неефективним. Далі зразкова триходівка Журба-Разуванов-Королишин завершилася неточним ударом від останнього.

Ближче до екватору тайму на перший план у наших суперників вийшли Савіо та Іке. Саме вони створили гол – Савіо, попри жорсткий фол з боку українців, встояв на ногах та прокинув на набігаючого Іке, що у відчайдушному стрибку вразив дальній кут наших воріт. Та на цьому неприємності для наших не закінчились і вже на 14-ій хвилині Савіо і Ко “назбирали” для нашої команди п’ять командних порушень.

Попри пропущений м’яч та п’ять фолів у пасиві українці прагнули продемонструвати, хто ж в домі господар і вже прихований удар Шотурми прийняла на себе стійка, а за кілька миттєвостей Тоніца спробував на собі “гармату” Микитюка, потягнувши ігровий снаряд з верхньої дев’ятки. Під завісу тайму Фаренюк в один дотик намагався перекинути голкіпера, та м’яч опустився на сітку воріт. На перерву суперники пішли за нічийного рахунку.

Другий тайм розпочався з гострого удару Савіо, з яким впорався Литвиненко, що по перерві змінив у воротах Іваняка. “Синьо-жовті” відповіли ударом Шотурми по центру воріт – ігровий снаряд став легкою здобиччю для Тоніци. Румуни перехопили ініціативу і диктували свої умови на паркеті, раз за разом створюючи небезпеку біля наших воріт. Попри всю футзальну логіку, рахунок на табло змінили саме “синьо-жовті” – Зварич знайшов пасом Фаренюка, що таки забив свій “елегантний” гол, підсікнувши “круглого” над голкіпером.

А далі Україна знову записала до свого пасиву п’ять фолів, а грати залишалося ще сім хвилин. Згодом у двох доволі неоднозначних епізодах свисток арбітрів промовчав, чим викликав шквал емоцій у румунської лави для запасних. За 3:12 до фінальної сирени Роберт Лупу перейшов на гру з воротарем-“ганялою”, роль якого виконував Стойка. Гра в більшості принесла свої дивіденди і румуни, зусиллями Шеремети, що зрізав м’яча у власні ворота, відновили статус-кво – 2:2.

Одразу після пропущеного голу Олександр Косенко пішов у ва-банк, відповівши Шотурмою у воротарській футболці. Складно оцінити доцільність подібного рішення, але протягом хвилини Човачі та Савіо двічі вразили порожні ворота і довели рахунок до 2:4. Такий перебіг матчу був зовсім не за планом нашого наставника, тож до гри повернувся Литвиненко. Все ж, на превеликий жаль для шанувальників футзалу, під завісу гри герой матчу Савіо відзначився дублем і підбив остаточні 5:2 на користь команди Роберта Лупу.

Футзальний марафон найвищого рівня триває і вже 23 вересня на франківців очікує протистояння збірних Румунії та Грузії. Початок гри у спорткомплексі КФВ о 19:00.

Текст: Sport.if.ua