У Франківську зібрали понад 170 тисяч на реабілітаційний центр «Тепло крилатої душі» матері загиблого Героя України Степана Тарабалки (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

30 Тра, 2024 16:16

Поділитись публікацією
У Франківську зібрали понад 170 тисяч на реабілітаційний центр «Тепло крилатої душі» матері загиблого Героя України Степана Тарабалки (ФОТО)

29 травня в Івано-Франківську Наталія Тарабалка та учасники проєкту «Сила матері» підбили підсумки благодійного заходу – його провели спільно з ОТБ «Галичина» та обласною філармонією імені Маланюк.

Читайте також: “Я відчуваю страх, що не впораюсь”: воїн Андрій Смоленський про особливості реабілітації (ФОТО)

Мати загиблого Героя України Степана Тарабалки з Коломийщини, відомого як частина образу «Привид Києва», прозвітувала про кошти, зібрані для  її реабілітаційного центру «Тепло крилатої душі».

Як розповів директор обласного телебачення Ігор Дебенко, тематичний збір тривав впродовж трьох місяців, а головною подією став концерт до Дня Матері 12 травня, який був присвячений усім жінкам.

Під час заходів вдалося зібрати 174 296 гривень. Також на двох дотичних заходах в Івано-Франківську та Коломиї вдалося зібрати ще 87 000 та 100 000 гривень.

За допомогою цих трьох сум і доданих волонтерських коштів, зібрали 800 000 на будівництво дерев’яного будинку, який буде розташований на території закладу. У ньому буде їдальня, конференц-зал для зустрічей і спілкування та кімнати для проживання учасників реабілітації.

Наталія Тарабалка розповідає, що її заклад запрацював два роки тому в пам’ять про її загиблого сина: 

«У спілкуванні з родинами, з військовими, особливо, коли я перебувала на реабілітації, я розуміла потребу в таких закладах, які будуть об’єднувати людей зі спільним болем. І тут багато проводиться заходів, але не завжди люди старші є мобільними, і не мають можливість через господарство, через якісь певні обставини ходити на екскурсії. Ми б хотіли, аби цей Центр був підтримкою для родин, для ветеранів та їхніх сімей».

Раніше реабілітаційний заклад Тарабалки отримав медичну ліцензію. Наразі там працює вісім спеціалістів: травматолог, реабілітолог, масажист, психіатр та психологи. З листопада 2022 року в закладі прийняли близько 158 військових. 

Також пані Наталія має у планах облагороджування саду і ставка. Також реабілітаційний центр має мініферму, скоро будуть і птахи.

Благодійний проєкт «Сила матері» проходив у Івано-Франківській обласній філармонії імені Ірини Маланюк. Керівник Володимир Рудницький зізнався, що долучитися до допомоги реабілітаційному центру було дуже цінно для артистів:

«Я радий, що ми змогли стати частинкою цього великого проєкту. І навіть якщо ми розуміємо, що для таких грандіозних проєктів це не є велика сума, але тим не менш, якщо ми робимо такі речі, вносимо лепту у такі неймовірні проєкти, в кінці нашого життя ми зможемо спокійно помирати. Бо будемо знати, що ми не просто будували свою сім’ю, виживали та заробляли кошти, а робили безкорисливі речі, які творять допомогу іншим людям, які творять добро і любов. Я хочу ще окреме спасибі сказати Наталі, мамі нашого Героя, який зараз захищає наші небесні війська. Ви робите неймовірні речі. Такі речі робив ваш син, і зараз робить там, а ви робите їх тут, тому що на ваших плечах тепер ця відповідальність. Це величезна робота, але ми всі розуміємо і віримо, що ви це зробите, і ви на цьому не зупинитесь і підете далі, тому що Степан зараз радіє, що ви це робите тут», – сказав Рудницький.

Також до допомоги центру Тарабалки долучилася німецько-українська організація організації “Greven hilft der Ukraine”. Волонтер Клаус Оверфельд закликав українців підтримувати проєкт Наталії.  

«Моя вантажівка, заповнена потрібними речами: медикаментами, перев’язочними матеріалами, меблями і іншими речами, які я привіз з Німеччини сюди, і я б хотів попросити вас, українців і надалі підтримувати пані Наталю Тарабалку, тому що вона робить дуже потрібну річ. Ми вчора були у центрі, це розкішний заклад. Я з Німеччини хочу підтримати вас українців, а зокрема пані Наталію і прошу вас далі не зупинятися. І ми будемо допомагати і підтримувала, скільки це буде потрібно», — додав Клаус.

Як писала “Галка”, син Наталії Тарабалки, пілот винищувача Степан Тарабалка загинув 13 березня 2022 року в повітряному бою. Наприкінці цього ж року його матір Наталія Тарабалка відкрила реабілітаційний центр для військових. Також Наталія Тарабалка стане військовою капеланкою. Про своє рішення вона розповіла у відео.

Текст Єлизавети Нечипуренко