У Франківську змагалися юні ковалі (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

20 Кві, 2016 13:45

Поділитись публікацією
У Франківську змагалися юні ковалі (ФОТО)

У вищому професійному училищі №21 відбувся конкурс ковальської майстерності серед його вихованців, а також  учнів шкіл області.

 54 дев’ятикласники, які приїхали зі  всієї області, виготовляли квіти з металу. Тих, кому це вдалося найкраще, рекомендуватимуть на навчання в училищі, а також нагороджуватимуть подарунками.

“Мета цього заходу – профорієнтація. Щоб учні, які прийшли, побачили техніку роботи з металом, – розповів Михайло Баб’як директор ВПУ №21,  – Про те, що вони будуть тут робити, дізналися сьогодні. Перед роботою майстри їм розказали, як все має відбуватися.”

Також у кузні  організували конкурс серед  старшокласників училища. Він має три етапи: протягування металу, закручування “равлика” та виготовлення цвяха.

“Сьогодні ми зможемо показати весь свій рівень, те, чого навчилися за три роки,” – розповів Мирослав Якубишин, учасник конкурсу.

Цей конкурс також є відбірковим етапом загальноміського конкурсу серед ковалів, який проводять у рамках проекту ЄС “Відновлення ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання”. Фінал відбудеться під час “Свята ковалів”.