У Франківську зніматимуть фільм про відомого українського композитора Дмитра Бортнянського (ФОТО)
29 Чер, 2021 18:07
29 червня в Івано-Франківському Катехитичному центрі Катедрального Собору Воскресіння Христового УГКЦ відбулась прес-конференція ініціаторів проекту «Невідомий Бортнянський».
Проєкт покликаний популяризувати творчість видатного українського композитора Дмитра Бортнянського.
“Невідомий Бортнянський” – найбільший та найамбітніший хоровий музичний проект Івано-Франківська з часу проголошення незалежності України.
«Я дякую Богу і долі, що маємо сьогодні таку можливість давати старт цьому чудовому проєкту. Також схиляю голову перед всіма учасниками свого хору «Воскресіння». Якщо би не ви, які 10 років тому робили невеличку прелюдію до сьогоднішнього заходу, а саме проєкт який реалізували давніше. Ми перші на планеті записали херувимські пісні, як уривок з літургії, і ці диски розлетілись по цілому світу. Дякую вам, бо той досвід, який я пройшов з вами, і той статус хору, то незнати чи експерти Українського Культурного Фонду дали б нашому проєкту таку високу оцінку. Ми змагалися між 525 проєктами. Ми ввійшли у 20-тку. Дмитро Бортнянський нам досі не відомий, декому частково, декому зовсім. Буде 5 нових відеофільмів, які зніматимемо в різних обласних центрах нашої країни. У цих фільмах звучатимуть 5 шедеврів композитора, які невідомі цілому світу та Україні. В музичних колах кажуть, що він написав 35 концертів для одного хору і 10 для другого. Сьогодні з нашою командою ми повертаємо напрямок історії музичної культури і доводимо всьому світу, що це не 35 і 10, а більше духовних творів. Я радий, що ми зможемо першими доторкнутися до непорочних, не співаних, унікальних, забутих і незайманих сторінок музики Дмитра Бортнянського. Це для нас велика честь», – каже Володимир Рудницький, керівник Хору «Воскресіння» та Проекту.
Довідково: Дмитро Степанович Бортнянський (1751-1825) – український композитор, співак і диригент, автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, 35 хорових концертів, 11 двохорних концертів, херувимських та причасних творів. Українець обіймав посаду директора придворної капели до кінця життя, а сама капела складалася на 80 % з українців. Бортнянський був першим композитором в тогочасній Російській імперії, музичні твори якого почали виходити друком. Його професійна творчість вплинула на розвиток української музику на наступні 200 років.
Після пресконференції провели показову репетицію. Присутні мали можливість почути уривки віднайдених партитур.