У Франківську знову на підвищених тонах обговорюють тариф у маршрутках
27 Лют, 2018 15:00
27 лютого у залі засідань виконкому вдруге відбулися громадські обговорення щодо ціни на проїзд у маршрутках. Зацікавлених виявилось чимало.
Обговорили проект рішення «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування», який розробило управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради.
Нагадаємо, на громадських слуханнях щодо тарифу у грудні перевізники та громадськість не знайшли спільну мову. Перші нарікали на вартість палива та погані дороги, а другі на часто недоречну поведінку водіїв, недотримання графіків руху та відсутність квитків та форми водіїв.
Тариф на проїзд у маршрутках пропонують встановити у період доби з 06:00 до 20:00 в розмірі 5 грн, а у період з 20:00 до 23:00 в розмірі 7 гривень.
Безоплатне перевезення пенсіонерів та пільгових категорій громадян приватними перевізниками з 10.00 до 16.00 буде здійснюватись без обмежень, а до 10.00 та після 16.00 – у кількості 3 пільгових місця.
Діяти рішення має після прийняття його виконкомом з 1 квітня.
Представник компанії “Аудит-сервіс” Руслан Олексійович розповів, як визначають оптимальний тариф. Для цього враховують фактичні витрати на паливо (70% витрат), запчастини для маршруток, пасажиропотік. За показниками обласного центру середній тариф виходить 5.5 гривень, а якщо враховувати пільговиків, яких 40%, то це близько 8 гривень.
До слова, пасажири хочуть їхати у нових маршрутках, але вони дуже дорогі, й перевізники не можуть собі дозволити їх придбати. Наприклад, ціна бувшого у використані автобуса МАН складає близько 3-6 мільйонів гривень. При закладеному тарифі, якщо всі платитимуть за проїзд, то можна розраховувати на оновлення 10% рухомого складу на рік.
“За 8 років цей новий транспорт буде старий. Оновлення транспорту буде поступовим. Багато залежить від того, хто обслуговує транспорт”, – сказав пан Руслан.
Хоча начальник УТіЗу Олег Ганчак зазначив, що сьогодні акцентують увагу тільки на тарифі, а не пільговиках. Дехто з водіїв обурювалися, чому мають возити багатьох франківців безкоштовно. Присутні знову перебивали один одного та дехто говорив на підвищених тонах, передає Галка.
Ганчак зазначив, що представники управління та громадськості проводили візуальне обстеження пасажиропотоку на кількох маршрутах.
Наприклад, на маршруті 21 за день у певні відрізки часу нарахували 58 % пасажирів, які оплачують проїзд, 42 – пільговики.
На 41 маршруті – 55% платні, інші пільговики. За словами перевізника, для франківців вартість за проїзд на місяць приблизно зросте з 200 гривнь до 250. Це якщо людина їздить тільки на роботу та з роботи. Це не суттєво, якщо враховувати тариф на комунальні послуги та продукти.
“Як нам виживати? Пасажири, які платять, несуть і частку за пільговиків”, – додав перевізник.