У Франківську знизилися ціни на оренду житла, а на купівлю зросли до 10% 

Автор: Єва Жасминова

24 Jul, 2022 17:41

Поділитись публікацією
У Франківську знизилися ціни на оренду житла, а на купівлю зросли до 10% 

Пік попиту на оренду будь-якого житла за будь-які гроші в Івано-Франківську минув. А ціни на придбання житла, після відновлення роботи державних реєстрів, зросли не так суттєво, як того б хотіли продавці.

Про це повідомили в ефірі ОТБ «Галичина» Віктор Фурдіяка,голова обласного відділення асоціації фахівців з нерухомостіУкраїни та Оксана Атаманюк, голова піар-комітету обласноговідділення АФНУ.

«У березені-квітні ситуація з орендою була критичною. Люди заселялися будь-куди, за будь-якими цінами. Не було такого поняття, як показ квартири. Якщо люди довіряли, то вони бронювали відразу по фото, відео і заїжджали в квартиру, коли вона звільнялася. З травня ціни почали стабілізовуватися, зменшилася паніка і хаос в цьому сегменті ринку, люди вжезаспокоїлися. Вони мають можливість подумати, зважити і обрати оптимальний варіант за дешевшу ціну. Ціни такожзнизилися, але попит зберігається високий. На даний моментце попит від людей, які мають де проживати, але вони вжевибирають в такій ціні кращі варіанти, або дешевші. На даниймомент абосолютно всі варіанти є в попиті, від дужебюджетного і до елітного житла. Ціни є дорожчими ніж до війни, десь на 20-30% на деякі категорії», – зазначила Оксана Атаманюк.  

За її словами, ціна на однокімнатне житло починається відп’яти тисяч гривень в місяць. На двокімнатне – від семи тисяч.

В травні з деякими обмеженнями відновили роботу реєстриречових справ на нерухоме майно. Це дозволило зновуздійснювати договори купівлі-продажу житла і комерційнихприміщень. Також вже працює земельний реєстр. Середньоринкова ціна на вторинному ринку – 550 доларів за метр квадратний, і вже в залежності від локації і стану житлаваріюється. На первинному ринку також в районі цієї суми.

«Ми спостерігаємо, що відносно показників січня-лютогоцього року, тобто до війни, попит на купівлю- продажнерухомості відновився на 20-25%. Це невеликий обсяг, але люди активніше починають цікавитися нерухомістю -комерційною і житловою. Це як місцеві, так і приїжджілюди… Ми бачимо зараз таку цікаву картину на ринку. За час,коли був закритий реєстр, накопичився такий скажімо ажіотаж, і в перші тижні, відколи відкрився реєстр, ціни, які пробували виставити в продаж і які анонсували продавці, піднялися на 25-30% від довоєнної ціни. Але «невидима рука ринку» поставила все на свої місця. А люди, які були готовіпроводити операції з купівлі-продажу, не підтримали таких цін. І маємо ріст від рівня січневих цін в межах до 10%. Різкого зростання ціни на придбання нерухомості не спостерігається», – зазначив Віктор Фурдіяка.

У АФНУ нагадали, що операції з оренди чи продажу і купівлінерухомості є безпечнішими та швидшими з супроводомсертифікованих ріелторів. Вони можуть гарантувати безпекуугоди, мінімізують ризик переплати чи недоотримання вигодита надають документальний супровід операцій.