У Галицькому НПП відкрито новий маршрут (ФОТО)

Автор: Борис Марія

02 Гру, 2017 15:21

Поділитись публікацією
У Галицькому НПП відкрито новий маршрут (ФОТО)

29 листопада 2017 року в Галицькому національному природному парку відкрито новий еколого-освітній маршрут “Вздовж водосховища – на Касову Гору”.

Проект реалізовувався в рамках Конкурсу міні-грантів “Громада своїми руками” на території Галицького району за фінансової підтримки компанії ДТЕК Західенерго, ініціаторами виступили юні екологи наукового гуртка Бовшівської ЗОШ та ГО “Еко-Галич”.

Як повідомляє ГО “Еко-Галич”, ця нова еколого-освітня і туристична атракція дозволить місцевим мешканцям та гостям краю краще пізнати красу і багатство природи Опілля. Організатори проекту надіються, що це дозволить популяризувати та розвивати екотуризм у регіоні, підвищувати екологічну свідомість і освіту населення, проводити наукові роботи з моніторингу зимівлі та міграцій водоплавних птахів на Бурштинському водосховищі та в колонії сірих чапель, вивчати рослинний та тваринний світ Касової гори.

Еколого-пізнавальний маршрут розпочинається поблизу автостоянки Бурштинської ТЕС, на березі водосховища (яке входить до складу Галицького НПП без вилучення у землекористувачів), де в період міграцій та зимівлі скупчується значна кількість водоплавних птахів різних видів. Тут обладнано оглядовий майданчик з інформаційними стендами та лавочками для короткотермінового відпочинку. Туристи можуть скористатися оптичними приладами придбаними за кошти донаторів в рамках проекту.

На стендах розміщено інформацію про:

– важливе господарське та природоохоронне значення водосховища;

– орнітофауну цієї водойми;

– birdwatching, як різновид екологічного туризму;

– маршрут та правила поведінки під час екскурсії.

У репродуктивний період цікавою для відвідування будуть оглядовий майданчик поблизу колонії сірих чапель у лісовому масиві парку та Касова гора – природна перлина заходу України.

Проект-менеджер АМЕР Олександра Шаган зазначила: “Маршрут вийшов пізнавальним та цікавим. Одразу помітно, що юні екологи вклали туди не тільки працю, а частинку власної душі і серця, з таким ентузіазмом і креативом все зробили. У повній красі маршрут буде запущено у березні 2018 р. Чекаємо!”