У Галицькому районі побудують сучасний водогін (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

26 Жов, 2017 09:16

Поділитись публікацією
У Галицькому районі побудують сучасний водогін (ФОТО)
25 жовтня в Галицькому районі відбувся «круглий стіл» про «Стан водних ресурсів та шляхи вирішення проблеми питного водопостачання, як елементу безпеки життєдіяльності Галицького району та міста Бурштин».

Читайте також: Добровільну пожежну дружину планують створити в Дубовецькій громаді

Перша заступниця голови облдержадміністрації Марія Савка підкреслила, що відповідно до соціологічних опитувань, питання якості та кількості питної води – одна з найбільш хвилюючих проблем для мешканців краю.

«Ми переконані, що більшість жителів нашої області насамперед схвильовані екологічними питаннями, зокрема, це стосується забезпеченості якісною питною водою. Саме тому вважаю, що ми на правильному шляху, адже сьогоднішній захід стане своєрідним стартом. А це дасть змогу в найближчі роки забезпечити жителів Галицького району питною водою», – зазначила Марія Савка.

Про проблему питного водопостачання у районі розповів голова Галицької райради Павло Андрусяк. Він акцентував увагу на тому, що у селах відсутнє централізоване водопостачання. Зокрема, впродовж останніх років спостерігається тенденція зниження рівня ґрунтових вод. Як наслідок –  води у криницях не вистачає для задоволення всіх потреб населення.

Народний депутат України Михайло Довбенко зазначив, що екологічна проблема, яка спіткала жителів Галицького району, має досить широкий аспект. Він виокремив проблему забезпечення якісною питною водою в контексті здоров’я громадян та соціально-економічного розвитку.

«Наша тривога полягає не тільки в тому, що ми споглядаємо факт зниження підгрунтних вод, ми бачимо, що почали проявлятися негативні наслідки такої ситуації: забруднюється вода, яка подається для споживання людей, що призводить до певних захворювань. У критичній ситуації опинилися жителі міст Бурштин та Галич, а також 13 інших населених пунктів району. Оскільки проблема є комплексною, то тільки взаємоузгодженими діями зможемо її вирішити», – акцентував депутат.

Підсумовуючи засідання, прийняли рішення щодо підготовки та реалізації програми «Якісна вода – здорова громада», відповідно до якої вже наступного року розпочнеться будівництво першої гілки водогону. Передуватиме цьому виготовлення проектно-кошторисної документації. Наразі компанія ДТЕК вже виділила 135 тисяч гривень і оплатила виготовлення техніко-економічного обґрунтування проекту.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації