У Городенківській та Бурштинській громадах почали розробляти стратегії розвитку

Автор: Костинюк Олександр

13 Jan, 2022 19:37

У Городенківській та Бурштинській громадах почали розробляти стратегії розвитку

Відбулися перші ознайомчі зустрічі з представниками Городенківської та Бурштинської територіальних громад щодо розробки стратегій розвитку. 

Читайте також: У П'ядицькій ОТГ відкрили ЦНАП

З фахівцями громад працювали керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області Руслан Панасюк, експерт з розробки стратегій місцевого розвитку U-LEAD з Європою Ігор Мельничук та радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Максим Чопей.

“Вітаємо територіальні громади з перемогою у відборі та початком розробки стратегій розвитку. Стратегія – це важливий документ, який дозволить зрозуміти громаді, де вона знаходиться, та куди їй слід рухатися. Наша команда та експерти U-LEAD готові допомогти розробити цей документ. Важливо, щоб до процесу розробки стратегії долучалися жителі громади та представники депутатського корпусу. Бажаю напрацювати якісний документ, який сприятиме розвитку територіальним громадам», – підкреслив Руслан Панасюк.

Ігор Мельничук презентував представникам громад методологію розробки стратегій розвитку та розповів про основні етапи. За словами експерта, методологія, за якою працюватимуть громади, затверджена в Мінрегіоні та відповідає всім вимогам законодавства. 

“Весь процес стратегічного планування чітко поділений на етапи, за якими ми будемо працювати. Ця методика дозволяє максимально залучити до написання стратегії громадськість, що дуже важливо при розробці таких документів”, – зазначив Ігор Мельничук.

Згідно методології розробки стратегії розвитку, весь процес поділятиметься на кілька етапів, які чергуватимуться засіданнями робочих груп. Спершу у громадах проведуть аналіз соціального-економічного розвитку та опитування серед жителів та підприємців. Згодом учасники робочої групи проведуть SWOT-аналіз, визначать бачення, стратегічні та операційні цілі розвитку громади. 

Також громадам слід напрацювати проєкти розвитку та технічні завдання, які дозволять реалізувати стратегію. Фінальними етапами будуть громадські обговорення проєкту стратегії та її затвердження на сесії місцевої ради.

“Дякуємо за інформативну зустріч. Ми вже маємо напрацьовані певні документи, які необхідні для початку роботи. Сподіваємося, що до кінця січня нам вдасться прийняти всі рішення та запустити цей процес”, – розповідає представниця Бурштинської громади Яна Штогрин.

Нагадаємо, що від Прикарпаття учасниками ініціативи від U-LEAD стали чотири територіальні громади – Бурштинська, Долинська, Городенківська та Лисецька.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry