Днями у Городенці відбувся прем’єрний турнір із української національної командної гри “Інтелектуальний гопак”. Першу інтелектуальну гру українського формату створив громадський активіст із Городенки Олександр Каглян. Ідею виношував чотири роки.
Читайте також: В Івано-Франківську працює Школа галицького політика
“Давно займаюсь інтелектуальними іграми і завжди хотілось створити щось наше, українське, щоб не було калькою російських ігор. Довго гра готувалась і от завдяки Українській Галицькій Партії ми змогли дебютувати. В планах – поширити змагання на цілу Україну”, – розповідає засновник гри Олександр Каглян.
Аби підкреслити українськість, змагання отримали символічну назву “нтелектуальний гопак”. Гра складається із 9-ти раундів. Кожен із них відповідає хореографічному елементу танцювального гопака та вимагає застосування певного виду інтелекту (вербального, просторового, математичного, загальної ерудиції, логіки, тощо). Переможцем стає той, хто набере за всі 9 раундів найбільшу кількість балів. Думок стрімкий танок, так свою гру називає автори ідеї.
Дебютна гра у Городенці викликала неабиякий ажіотаж. У змаганнях взяло участь 16 команд. 60% запитань були пов’язані з Україною, її минулим та сьогоденням. Загалом учасники виконали 51 завдання. Перше місце посіла команда “Міленіум” із Городенківської гімназії. Друге місце виборола команда “Чорний чай без молока” (м. Городенка, ЗОШ №1). І третє місце обійняла команда із села Котиківка “Три мости”. Усі переможці отримали символічні подарунки.
Збірна команда Галицької партії “Галицькі леви” теж взяла участь у змагах. Представники зі Львова, Івано-Франківська, Рогатина та Галича вступили в інтелектуальний батл на позазаліковій основі. Хоча й в результаті набрали найбільшу кількість балів.
“З автором ідеї я знайомий з 2011 року, – розповідає голова Городенківсько осередку УГП Іван Вережак. – Ми неодноразово зустрічались на різних інтелектуальних турнірах. Так дізнався, про “Інтелектуальний гопак” і про те, як важко знайти підтримку для проведення гри. Вважаю, що Галицька Партія долучилась дуже правильно, ми зібрали понад сотню гравців з Галичини і перші спробували український національний інтелектуальний продукт. В майбутньому будемо доносити ідею гри до управління освіти, молоді, на різні рівні, щоб “Інтелектуальний гопак” пішов у широкі маси”.
В Українській Галицькій Партії вважають, що такий інтелектуальний спорт – це прекрасна нагода відірватись від екранів, від буденних справ і провести вільний час цікаво та корисно. Велика цінність саме цієї гри, що вона придумана місцевими людьми, вона не повторює російські аналоги, це новий український змаг, який заслуговує стати національним видом спорту України.