У Городенківській, Галицькій та Долинській громадах запровадять систему енергетичного менеджменту

Автор: Назарій Боднарчук

31 Mar, 2023 19:55

Поділитись публікацією
У Городенківській, Галицькій та Долинській громадах запровадять систему енергетичного менеджменту

За підтримки U-LEAD у трьох громадах Прикарпаття запровадять систему енергетичного менеджменту.

31 березня в Івано-Франківську відбулася конференція «Впровадження системи енергетичного менеджменту — інструмент енергетичної безпеки громад». Про це повідомляє є ULEAD з Європою в Івано-Франківській області.

Захід присвячений запуску проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергетичного менеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей», який реалізує Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунн за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Задля підвищення енергоефективності, зниження витрат на енергоспоживання в муніципальному секторі та ефективнішого використання альтернативних джерел енергії в Городенківській, Галицькій та Долинській громадах Івано-Франківської області запровадять систему енергетичного менеджменту.

Вона передбачає належну підготовку муніципальних енергоменеджерів, розробку місцевих програм енергоефективності, інвентаризацію викидів СО2 і розробку заходів щодо їх скорочення та моделювання енергетичних балансів територій, виходячи з нових реалій.

«Питання енергоефективності та енергетичної безпеки на місцевому рівні надзвичайно важливі у цей складний період для нашої країни та сприяють підвищенню стійкості громад. Європейський Союз разом з іншими міжнародними партнерами уряду України продовжує підкреслювати необхідність забезпечення вирішальної ролі громад у подоланні критичних наслідків російської агресії, а також у відновленні та відбудові України. Упродовж наступних шести місяців 9 громад із трьох областей отримають підтримку в розробці та впровадженні систем енергетичного менеджменту, які дозволять їм ефективно управляти та моніторити споживання енергії.

Цей проєкт є частиною двосторонньої співпраці з данським муніципалітетом Гульборгсунн, а також частиною ініціативи U-LEAD із розбудови міжнародних партнерств між громадами України та ЄС «Мости довіри», – зазначила заступниця директора Програми «U-LEAD з Європою» Олена Томнюк.

Нагадаємо, що громадами-учасницями проєкту є 9 територіальних громад із Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Детальніша інформація буде опублікована згодом!