У гуртожитку франківського університету нафти й газу влаштували житло для переселенців (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

20 Лют, 2024 17:44

Поділитись публікацією
У гуртожитку франківського університету нафти й газу влаштували житло для переселенців (ФОТО)

20 лютого офіційно відкрили оновлений гуртожиток Івано-Франківського університету нафти й газу, який перетворили на енергоефективне житло для переселенців.

Про це Галку повідомили в Nefco.

Оновлене приміщення здатне прийняти 150 людей. Це вже третя будівля для переселенців, відкрита за програмою «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення ВПО в Україні», що фінансується Євросоюзом.

У гуртожитку замінили систему опалення, встановили індивідуальний тепловий пункт, утеплили фасад та горище, полагодили дах, замінили вікна та двері, встановили сонячну електростанцію для електропостачання, модернізували системи гарячого та холодного водопостачання та водовідведення, оновили систему вентиляції та провели благоустрій території.

Гуртожиток забезпечили всіма необхідними меблями, побутовою технікою, кухонним приладдям та предметами для спальні. Для мешканців облаштували вітальні, місця загального користування й дитячий майданчик на подвір’ї будинку.

«Завдяки НЕФКО до війни в Івано-Франківську термомодернізували систему опалення у десятках закладів освіти. 2022 року місто отримало грантові кошти від ЄС на облаштування житла для ВПО. Завдяки цій підтримці ми відкрили реконструйований гуртожиток, де все готове для проживання. Ще одна будівля в місті перебуває в процесі реконструкції», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Відремонтований гуртожиток – третій завершений будинок за програмою, загальна вартість якої – 19,4 млн євро. З них близько 2,2 млн спрямували на реконструкцію гуртожитку та ще однієї
адмінбудівлі, розрахованої на розміщення близько 40 переселенців.

Завдяки впровадженню енергоощадних технологій та використанню відновлюваних джерел
енергії, реконструкція будівлі дозволить зекономити на споживанні теплової та електроенергії
й покращити соціально-економічний та екологічний стан закладу.