У Івано-Франківську надають соціальну, медичну і психологічну реабілітацію демобілізованих воїнам

Автор: Турій Роман

27 May, 2015 09:10

Поділитись публікацією
У Івано-Франківську надають соціальну, медичну і психологічну реабілітацію демобілізованих воїнам

На сьогодні актуальним є питання соціальної, медичної і психологічної реабілітації демобілізованих воїнів, які повертаються із зони АТО.

Читайте також: Близько трьом тисячам франківців вже призначили субсидії за новим порядком

Директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська розповіла про постанову Кабміну, яка передбачає надання одноразової матеріальної допомоги демобілізованим.

„Допомога громадянам, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, і на момент призову працювали, визначається в розмірі середньої заробітної плати на день призову, але не менше мінімальної заробітної плати. Для громадян, які на момент призову не працювали, це мінімальна заробітна плата, встановлена на день призову. Тобто всі демобілізовані отримають одноразову допомогу”, – наголосила Олександра Заклинська.

Ця виплата буде здійснюватися через Департамент соціальної політики за умови подання військкоматом усіх підтверджуючих документів. Людина звертається у військкомат, там фіксують її повернення, формують пакет документів і передають його у Департамент соціальної політики, який перераховує кошти на розрахунковий рахунок демобілізованого.

Окрім того, є розпорядження Кабінету Міністрів, згідно якого розроблено і затверджено план заходів щодо медичної, психологічної і професійної реабілітації і соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Цей план заходів передбачає різностороннє охоплення категорії людей, які повертаються із зони АТО і потребують підтримки відповідних служб, а також членів їхніх родин.

„Визначено заходи по медицині, по соціальному захисту, по центрах соціальних служб та центрів зайнятості. На виконання цього розпорядження в місті розроблено план заходів з даного питання. Це – розробка дорожньої карти для учасників АТО, робота із демобілізованими та членами їхніх сімей у режимі „єдиного вікна”, щоб людина не ходила по чиновницьких кабінетах, а могла прийти в одне місце і отримати увесь необхідний комплекс допомоги, або хоча б скерування, де мають вирішити конкретну проблему. Є напрацювання щодо роботи центру психологічної допомоги при центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адже допомоги, підтримки та реабілітації потребують не тільки особи, які повертаються із зони АТО, але і члени їхніх родин, зокрема діти”, – сказала Олександра Заклинська.

Вона зауважила, що важливою є робота із волонтерськими організаціями, так у Департаменті соціальної політики є напрацювання щодо співпраці з благодійним фондом „Крок назустріч”, який зараз надає безкоштовну психологічну допомогу усім постраждалим від військових дій в зоні АТО. Туди можуть звертатися як демобілізовані, так і члени їхніх сімей.

Гострим залишається питання санаторно-курортного оздоровлення демобілізованих. Підписана угода з Моршинським центром реабілітації „Говерла”, і цього року в зазначений центр відправили чотирьох поранених на оздоровлення та медичну реабілітацію.

За словами Олександри Заклинської, важливим є питання працевлаштування демобілізованих. Якщо людина пішла з певного місця роботи і підприємство зберігає за нею робоче місце до півтора року, то по-перше, підприємство отримує від держави компенсацію по кожному робочому місцю за кожного мобілізованого працівника, а по-друге, демобілізований повертається на своє робоче місце. Якщо ж людина перед мобілізацією звільнилася з роботи або не працювала, їй треба допомогти в пошуку робочого місця, і над цим у Івано-Франківську працює центр зайнятості.

Вже розпочато роботу з виплати одноразової грошової допомоги демобілізованим. Є уже дев’ять звернень, над якими у Департаменті працюють: перевіряють документи, подані військоматом, відкривають рахунки в казначействі, отримано паспорт бюджетної програми.