У Івано-Франківську презентували арт-резиденцію, яка покаже справжнє сучасне мистецтво (ФОТО)

Автор: Турій Роман

18 Nov, 2014 13:45

Поділитись публікацією
У Івано-Франківську презентували арт-резиденцію, яка покаже справжнє сучасне мистецтво (ФОТО)

У Івано-Франківську відбулася презентація нової ініціативи середовища “Тепле місто” – “Арт-резиденція”, яка спрямована на розвиток візуального мистецтва на Прикарпатті.

Ініціатива працюватиме за зразком відомих арт-резиденцій по всьому світі. Куратором резиденції виступить відомий і прогресивний арт-художник з Івано-Франківська Євген Самборський, від нього залежить хто буде резидентом, який об’єкт буде втілюватися, якою буде програма його перебування. Координатор – Роман Малиновський.

“В нашому місті бракує мистецтва, яке говорить сучасною мовою, відображає сучасні проблеми і дає відповіді на сучасні питання. Мистецтво Івано-Франківська поза такими поняттями як тренди і актуальність”, – говорить Євген Самборський.

Передбачається, що Арт-резиденція буде запрошувати до Івано-Франківська західних художників “А”-класу терміном на місяць чи більше. Художник матиме змогу знайомиться з містом і створювати арт-об’єкт для міста. Під час перебування митця на Прикарпатті очікується проведення презентацій, майстер-класів та неформального знайомства зі світовим прогресивним мистецтвом.

Як зазначив художник Мирослав Яремак, ідея арт-резиденції на Прикарпатті не нова і сягає коренями ще Міжнародного мистецького бієнале «Імпреза» 90-х років.

Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua