У Кабміні три нові міністри: охорони здоров’я, інфраструктури та економіки. Хто вони?

Автор: Турій Роман

20 Тра, 2021 14:47

Поділитись публікацією
У Кабміні три нові міністри: охорони здоров’я, інфраструктури та економіки. Хто вони?

Верховна Рада на засіданні 20 травня проголосувала за призначення трьох нових урядовців – міністра охорони здоров’я, інфраструктури та першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки.

Про це пише “Галка” з посиланням на УП. 

Зокрема депутати призначили міністром охорони здоров’я головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка.

 “Часом мені доводилося приймати непопулярні рішення, але завжди в пріоритеті я ставив людське життя. Знаю, що мені вистачить і фаховості і стійкості у прийнятті управлінських рішень…

Ми зробимо усе, щоб українці змогли вакцинуватись, працювати і подорожувати, але ця пандемія ще не завершилась і, на жаль, вона не остання… Вже до осені у нас буде зовсім інша готовність системи охорони здоров’я до реагування на спалахи інфекційних хвороб та епідемій. Будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні і хімічні загрози”, – сказав Ляшко.

262 голосами народні депутати підтримали подання уряду і призначили 41-річного Ляшка главою МОЗ замість звільненого Максима Степанова.

Опозиційні партії призначення Ляшка не підтримали.  За словами самого Ляшка, на посаді головного санлікаря йому доводилося приймати складні непопулярні рішення, але він завжди говорив правду.

Найголовнішим пріоритетом для себе він назвав подолання коронавірусу. Також важливими для Ляшка є питання страхової медицини, розширення програми “Доступні ліки” та покращення протоколу реагування на спалах COVID-19.

Він запевнив, що у нього вистачить фаховості, адже він пройшов довгий кар’єрний шлях. Новопризначений міністр запевнив, що кожен, хто хоче вакцинуватися від коронавірусу зможе це зробити до кінця 2021 року.

Також Верховна Рада підтримала призначення голови Укравтодору Олександра Кубракова на посаду міністра інфраструктури, рішення підтримали 284 депутати.

Кубраков відзвітував щодо досягнень програми “Великого будівництва” за часи його головування в “Укравтодорі”. Зокрема, він нагадав про формування 1,5–2% ВВП як наслідок програми за даними НБУ та КШЕ, роботу з довгобудами (йдеться про міст через Хаджибейський лиман, Запорізький міст), створення близько 50 тисяч робочих місць.

“Моє завдання – навести лад й у інших галузях так само, як у дорожній”, – заявив Кубраков. Він зазначив, що низка проблем накопичувалися у галузі тривалий час через нестачу фінансування протягом 20-30 років.

Серед пріоритетів новий міністр назвав залізничний транспорт, зокрема стабілізацію фінансового стану “Укрзалізниці”: оптимізацію витрат, організація прозорих та конкурентних закупівель.

Щодо дохідної частини підприємства він наголосив, що з одного боку є бізнес, який зацікавлений у зниженні тарифів, з іншого – “Укрзалізниця”, яка через це зупиняється. “Рівень зносу основної інфраструктури сягає 90%, тому ми не можемо не підвищувати тарифи на грузові перевезення”, – додав Кубраков.

Окремо він зауважив потребу в оновленні матеріально-технічної бази підприємства: нові потяги, колії та технології.

Також, продовжив він, “Укрзалізниця” повинна відвоювати втрачену частку ринку вантажних перевезень. За словами Кубракова, у 2020 році частка автотранспорту майже зрівнялася з часткою залізничного транспорту.

Кубраков зупинився на питання портової інфраструктури, рівень зносу основних фондів якої сягає 80-90%. Серед пріоритетів – оновлення інфраструктури, проведення концесійних конкурсів портів для залучення інвесторів, а також реформа ринку видачі паспортів морякам.

Свій виступ новий очільник Мінінфраструктури завершив авіагалуззю. У планах – розвиток існуючих аеропортів, створення мережі регіональних аеропортів. Крім того – створення національного авіаперевізника.

Олександр Кубраков був обраний до Верховної Ради за списками партії “Слуга народу” на парламентських виборах 2019 року. Проте вже за декілька місяців депутат склав мандат та у грудні того ж року очолив Укравтодор.

Також Верховна Рада затвердила голову Держподаткової Олексія Любченка на посаді першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки, його підтримали 293 нардепи.

Серед пріоритетів він назвав розвиток конкуренції, малого та середнього бізнесу, технологій та економічної незалежності. “Головне – міністерство має синхронізувати роботу держорганів, забезпечити стратегічний менеджмент розвитку країни та займатися пошуком стимулів для розвитку”, – додав Любченко.

Новий міністр, як і його попередник Ігор Петрашко, є сторонником локалізації виробництва.