У Кабміні відреагували на спротив науковців виключенню з вишів історії України

Автор: Людмила Баран

04 Feb, 2015 18:13

Поділитись публікацією
У Кабміні відреагували на спротив науковців виключенню з вишів історії України

Університетам дадуть рекомендації, як правильно викладати філософію та історію в умовах автономії.

У Будинку Уряду 3 лютого відбувся брифінг щодо обов’язковості вивчення гуманітарних дисциплін в українських вищих навчальних закладах, повідомляє “Освіта.ua“.

Під час брифінгу В’ячеслав Кириленко повідомив, що останнім часом у суспільстві активно обговорюються питання зникнення філософсько-українознавчих дисциплін із блоку предметів для обов’язкового викладання у вищих навчальних закладах.

“Особливе занепокоєння висловлювали спільноти філософів і істориків. Дискусія набула публічного виміру, тому в Уряді було прийнято рішення провести нараду, аби напрацювати спільні шляхи виходу із ситуації”, – наголосив Кириленко.

Як відомо, івано-франківські науковці приєдналися до збору підписів проти скасування обов’язковості вивчення філософії, історії України та української культури в університетах.

За словами віце-прем’єра, в уряді погодились, що філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти, а кількість годин на їхнє викладання збільшити.

Усі правові колізії, що виникли у зв’язку з прийняттям нового Закону України “Про вищу освіту”, будуть вирішенні шляхом опрацювання та оприлюднення наказу Міністерства освіти і науки. Він вміщуватиме всі необхідні рекомендації автономним університетам щодо збереження викладання історії, філософії, історії української культури.

За словами міністра освіти і науки Сергія Квіта, міністерство надасть університетам рекомендації про те, як організувати навчальний процес, вибірковість предметів, адже саме 25% дисциплін обиратимуться студентами, і вони самі формуватимуть траєкторію свого навчання.

“Міністерство освіти і науки надасть роз’яснення щодо організації навчального процесу на перехідний період”, – підкреслив Сергій Квіт.

Міністр також повідомив, що при МОН будуть створені робочі групи по розробці державних стандартів освіти, що розроблятимуться для всіх дисциплін. За його словами, до складу цих груп увійдуть й учасники наради.

“Ми будемо заохочувати університети, кафедри, викладачів робити цікаві інтегровані курси з філософсько-українознавчих дисциплін, щоб запроваджувати принцип конкурентоздатності між викладачами кафедр, в наслідок якої зростатиме якість навчання”, – підкреслив міністр освіти і науки.