У Калуші горить одне з найбільших хімічних підприємств України. Що відомо і чи є небезпека? (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

12 Січ, 2019 23:22

У Калуші горить одне з найбільших хімічних підприємств України. Що відомо і чи є небезпека? (ФОТО, ВІДЕО)
О 21:08 до поліції та рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на Олефіновому заводі ТОВ “Карпатнафтохім”, інформує “Галка”.

Станом на 22:45 через пошкодження труби відбувається факельне горіння пірогазу (нафти, яка під високою температурою при обмеженому поступленні кисню перетворюється на етилен та пропілен). Його заборонено гасити, тому здійснюється охолодження сусідніх будівель. Інші крани перекриті. Рятувальники чекають, аби вигорі все пальне із труби. Про потерпілих наразі невідомо. Відбувається факельне горіння з системи трубопроводу на площі близько 4 м.кв. та висотою 15 метрів.

На місці задіяні 50 поліцейських, йдеться як про керівництво районного відділу, так і про слідчих і групи реагування патрульної поліції. Вони забезпечують охорону порядку і не допускають наближення людей і транспорту до місця події.
За останніми даними, які повідомив “Вікнам” міський голова Ігор Матвійчук з місця пожежі, викидів небезпечних речовин в повітря немає. Жодної загрози для Калуша пожежа не становить, підкреслив міський голова. Також Ігор Матвійчук офіційно підтвердив: постраждалих від пожежі немає.
У прес-службі Івано-Франківської ОДА зазначили, що інженери заборонили здійснювати гасіння. Залучено 18 одиниць техніки та близько 90 чоловік особового складу рятувальників.

Довідково. Калуський “Карпатнафтохім” — одне з найбільших підприємств нафтохімічної галузі України.
Основним власником «Карпатнафтохіму» до 2017 року була російська нафтова компанія “Лукойл”. З 2012 по 2017 рік завод не працював – не було дешевої сировини нафти. У 2017 завод змінив власника і відновив роботу.

ОНОВЛЕНО. Станом на 23:00 за інформацією керівника об’єкту, орієнтовний час вигорання залишків продукту становитиме близько 2 годин.

ОНОВЛЕНО. Станом на 9:00 13 січня У Калуші ще гасять пожежу на нафтохімічному заводі

ОНОВЛЕНО. Станом на 11:40 пожежу у Калуші погасили

Це не перший випадок з пожежею на підприємстві. У 2017 там горів фланець, чим викликав паніку у населення області. 

Фото на відео: Володимир Микитин, “Вікна”, телеграм-спільнота “ЧАТ 112” 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...